Kolejna część Puzzle Quest w drodze

Firma D3 Publisher ogłosiła wydanie kolejnej części zeszłorocznego hitu Puzzle Quest: Challenge of the Warlords. Druga część, o podtytule Galactrix, pełna będzie motywów science-fiction.

Nowy Puzzle Quest: Galactrix posiadać będzie sporo nowości w stosunku do pierwszej części. Tym razem wątek RPG związany ma być z tworzeniem statku kosmicznego. Fabuła będzie skupiona wokół walki czterech korporacji o to która skończy go jako pierwsza. Co za tym idzie, całość akcji umiejscowiona zostanie w dalekiej przyszłości.

Kolejna część Puzzle Quest w drodze

Walka toczyć się ma w przestrzeni kosmicznej. Spowoduje to istotną zmianę w zachowaniu się samych puzzli. Poprzez inną grawitację, zupełnie inaczej spadać będą one na planszę. Podczas gdy na orbicie grawitacja ściągać ma puzzle na dół, tak w przestrzeni kosmicznej puzzle będą bezwładnie się przemieszczać w zależności od kąta w jakim zostały zbite.

Gra posiadać będzie jeszcze sporo innych nowości związanych między innymi z wyglądem plansz oraz rozbudowaniem wątków nie związanych z samymi puzzlami. Puzzle Quest: Galactrix ukaże się na rynku jeszcze w tym roku. Oficjalnie, platformami na jakie zostanie wydana gra są: PC, Xbox 360 i Nintendo DS. Poprzednia część ukazała się jeszcze na PS2 i Wii jednak nie wiadomo na razie czy nową odsłonę także będzie można nabyć w wersjach na te konsole.