Kolejna fabryka Intela i Microna

Intel i Micron ogłosiły, że w Singapurze wybudują wspólną fabrykę układów NAND. Będzie to już czwarty zakład produkcyjny, w którym będą powstawały kości tych firm.

Od czasu utworzenie w styczniu 2006 roku przez wymienione koncerny firmy IM Flash Technologies LLC, rozpoczęła ona produkcję w dwóch fabrykach. Pierwsza z nich powstała w Manassas w stanie Virginia i wykorzystuje 300-milimetrowe plastry. IM Flash wykorzystuje też istniejący zakład Microna w Boise w Idaho. Na początku 2007 roku pracę rozpocznie pracę fabryka w Lehi w stanie Utah.

Nowoprojektowany zakład w Singapurze ma ruszyć w drugiej połowie 2008 roku. Początkowo wycinane z 300-milimetrowych plastrów kości NAND będą powstawały tam w technologii 50 nanometrów. Singapur mógł zostać wybrany z tego względu, iż Micron dobrze zna tamtejszy rynek. Firma ta, wspólnie z HP, Canonem i Singapurską Radą Rozwoju Ekonomicznego, produkuje układy DRAM.

IM Flash Technologies ma jednak wyjątkowo ambitne plany. Brian Harrison, odpowiedzialny w Intelu za produkcję układów flash, powiedział: "Realizując naszą strategię otwierania co rok nowej fabryki spodziewamy się, że wkrótce będziemy jednym z największych producentów układów NAND".