Kolejna generacja procesorów Kirin od Huawei zadebiutuje najwcześniej za rok

Ciekawe wieści napływają do nas z obozu Huawei, ponoć chiński producent rozpoczął próbną produkcję procesorów Kirin 1000.

Na początku września tego roku zadebiutował najnowszy SoC firmy Huawei - Kirin 990, który powstał w 7nm procesie technologicznym. Jako pierwsze z jego mocy skorzystały smartfony Mate 30 i Mate 30 Pro. Według najnowszych informacji historia ta powtórzy się za rok.

Chiński producent ponoć rozpoczął już próbną produkcję następcy układu Kirin 990. Kirin 1000, bo o nim mowa, zostanie stworzony w 5nm procesie technologicznym, tym samym stając się pierwszym tego typu sprzętem w portfolio Huawei. Co więcej nowy procesor korzystać będzie z rdzeni A77 (Kirin 990 korzysta z A76). Możemy się zatem spodziewać, że zaoferuje on nam nie tylko lepszą wydajność, ale również większą energooszczędność. Sugeruje się również, że Kirin 1000 domyślnie będzie wyposażony w modem 5G.

Ciekawostką jest fakt, że pierwszymi smartfonami, które otrzymają układ Kirin 1000 będą najprawdopodobniej dopiero modele z serii Mate 40. Oznacza to, że nie ma szans na debiut nowego układu w pierwszym półroczu 2020 roku.

Jeśli wszystkie powyższe informacje się potwierdzą, to możemy śmiało założyć, że przyszła generacja flagowców z rodziny P - przypuszczalnie Huawei P40, będzie napędzana przez Kirin 990.

źródło: huaweicentral.com