Kolejna karta NVidii na AGP już wkrótce

Potwierdzają się informację, że Nvidia już wkrótce zaprezentuje wersję AGP jednych z nowszych układów graficznych GeForce - 7600 GS i GT. W nowej "mapie drogowej" koncernu znalazły się podobno plany wprowadzenia tych GPU w trzecim kwartale 2006 roku - najprawdopodobniej jeszcze w lipcu.

Decyzja o wprowadzeniu układów 7600 GS i GT w wersjach AGP ma być, jak donosi Digitimes, spowodowana przedłużeniem przez Intela sprzedaży chipsetów 865. Informatorzy serwisu twierdzą, że w pierwszym kwartale 2007 roku, około 10% chipsetów dostarczanych przez Intela stanowić będą właśnie 865. Ruch taki spowodowany ma być rosnącym popytem w krajach rozwijających się. Dodatkowo, rynek kart graficznych pracujących na złączu PCI Express rośnie wolniej, niż się spodziewano.

Przypomnijmy, że niedawno Nvidia dostarczyła w wersjach AGP bardzo wydajny akcelerator GeForce 7800 GS oraz model GeForce 7300 GS dla tych, którzy nie wymagają od karty graficznej ogromnej wydajności lecz chcieliby aby była nowoczesna i obsługiwała wszelkie nowinki technologiczne (pisaliśmy o tym w artykule AGP powraca w dobrym stylu). Teraz firma zamierza wprowadzić również karty "środka" - GeForce 7600 GT i GS.