Kolejna odsłona Final Fantasy

Dziennikarze amerykańskiego magazynu GamePro przeprowadzili wywiad z przedstawicielami zespołu Square Enix pracującymi przy produkcji Final Fantasy XII, w którym zdradzają nieco szczegółów na temat nowej odsłony gry.

Na pytania związane z przygotowywaną w wersji na PS2 Final Fantasy XII, odpowiadali Hideo Minaba (art director), Akihiko Yoshida (charcter designer) i Isamu Kamikokuryo (3D map director). Mimo, że przedstawiciele Square Enix na pytania związane z rozgrywką i systemem walki odpowiadali bardzo enigmatycznie, podczas rozmowy zdradzili kilka istotnych szczegółów dotyczących przygotowywanej wersji Final Fantasy.

Twórcy ze Square Enix zdradzili między innymi, że Final Fantasy XII będzie przeznaczona wyłącznie do rozgrywek w trybie gry pojedynczej - nie będzie w grze opcji przeznaczonych do rozgrywek wieloosobowych. Zamianie ulegnie również interfejs gry oraz system walki. Podobnie, jak w poprzednich częściach serii główną rolę w fabule będzie odgrywać rasa ludzka.

Grafika w grze będzie w pełni trójwymiarowa a jej styl będzie mozaiką najrozmaitszych kultur i trendów architektonicznych. W grze znajdziemy więc elementy architektury tureckiej, indyjskiej i Art Deco, a okresem który najbardziej inspirował twórców były czasy Imperium Rzymskiego.

Podczas rozgrywki w Final Fantasy XII ważną rolę będą odgrywać statki powietrzne, które "będą wykorzystywane w wielu różnych miejscach i sytuacjach". W nowej odsłonie Final Fantasy zostaną również wprowadzone elementy serii strategicznej Final Fantasy Tactics, a kluczem do rozgrywki będą sędziowie, których przedstawiciel widnieje na logo gry. Z wypowiedzi twórców gry można też wnioskować, że para romansujących bohaterów serii Vaan i Ashe, tym razem może stanąć po przeciwnych stronach barykady.

Pełną treść wywiadu znajdziecie pod adresem:

http://www.gamepro.com/sony/ps2/games/features/31807.shtml


Zobacz również