Kolejna premiera gry przełożona - tym razem padło na Fairy Tail od studia Gust

Właśnie ogłoszono przełożenie premiery gry na podstawie kultowej mangi i anime - Fairy Tail.

Wydawca gry - firma Koei-Tecmo, wraz z twórcami - studiem Gust, opublikowali właśnie komunikat prasowy, w którym informują o przesunięciu daty premiery Fairy Tail. Pierwotnie debiut tytułu miał nastąpić w marcu, obecna data premiery to 25 czerwca na terenie Europy, a dzień później – 26 czerwca, na terenie Ameryki Północnej. Producent gry – Keisuke Kikuchi, przeprasza w komunikacie za opóźnienie i niedogodności związane z przesunięciem premiery gry oraz tłumaczy, że gra wymaga jeszcze pewnych udoskonaleń, aby spełnić oczekiwania odbiorców. Dodatkowy czas pozwoli twórcom m.in na dopracowanie efektów magicznych i zdarzeń, a także zrównoważenie balansu gry. Kolejne informacje na temat prac nad tytułem, otrzymamy w ciągu nadchodzących miesięcy.

Jest mi niezmiernie przykro z powodu opóźnienia Fairy Tail oraz związanych z tym niedogodności dla naszych fanów i partnerów, którzy z niecierpliwością czekają na ten tytuł. Pozwólcie nam poświęcić więcej czasu na dopracowanie gry, aby zapewnić jej jak najwyższą jakość, abyśmy mogli zaoferować wam naprawdę wyjątkowe wrażenia. Będziemy ciężko pracować, aby ulepszyć efekty magiczne, poprawić balans rozgrywki i wiele więcej. Kolejne szczegóły na temat zmian i ulepszeń zdradzimy w nadchodzących miesiącach. To opóźnienie pozwoli nam zapewnić wam znacznie bardziej satysfakcjonującą grę. Dziękuję za zrozumienie. - Keisuke Kikuchi, producent gry Fairy Tail

Fairy Tail to "growa" adaptacja popularnej mangi i serialu anime o tej samej nazwie, opowiadająca o przygodach grupy przyjaciół, należących do gildii magów. Produkcja będzie przedstawicielem gatunku jrpg (japanese role-playing game). W Polsce manga Fairy Tail ukazuje się od 2016 roku, pod wydawnictwem Studia JG.

źródło: gamingbolt.com