Kolejna prezentacja gier na PlayStation 5 już na początku sierpnia?

Możliwe, że już na początku sierpnia odbędzie się kolejna konferencja Sony, na której zobaczymy nowe materiały z gier na PlayStation 5.

Już jutro o godzinie 18:00 czasu polskiego odbędzie się prezentacja Microsoftu poświęcona konsoli Xbox Series X. Zdaniem branżowych specjalistów, Sony nie chce dopuścić, aby uwaga graczy była zbyt długo skupiona na produktach konkurencji i szykuje własną „kontr-prezentację”, która odbędzie się już za około dwa tygodnie.

Roberto Serrano – doświadczony dziennikarz, a obecnie również leakster, już niejednokrotnie wypowiadała się na tematy powiązane z PlayStation 5 i Xbox Series X. Według najnowszych informacji, do których dotarł Serrano – Sony ma już zaplanowaną imprezę State of Play na 6 sierpnia (czwartek, godzina 22:00 czasu polskiego).

Na ile powyższe informacje są prawdopodobne? Jeśli chodzi o samo źródło, to do tej pory bywało z tym różnie. Serrano skutecznie przewidział m.in. wydarzenie PlayStation 5 The Future of Gaming, jednak już całkowicie chybił z przedsprzedażą PS5, która miała wystartować 13 lipca.

Z drugiej strony, na temat daty kolejnego wydarzenia powiązanego z PS5, wypowiadał się już nie tylko Roberto Serrano, ale również wielu innych leaksterów, którzy zgodnie wskazują na początek sierpnia.

Cóż, póki co pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne informacje w tej sprawie.

Zobacz również: Letnia wyprzedaż gier na PS4 wystartowała. Sprawdźcie co możecie kupić