Kolejna rewolucja! MacBook z podświetlanym gładzikiem

Apple zaprzestało produkcji MacBook'ów z podświetlanym logo. Być może już niedługo na rynku zadebiutuje laptop z podświetlanym gładzikiem.

Apple zaktualizowało już swoje komputery przenośne na 2020 roku. Niestety na rynku nie pojawił się nowy model MacBook'a Pro z 14 calowym wyświetlaczem Mini LED, o którym w sieci głośno jest od dobrych kilku miesięcy.

Kolejna rewolucja! MacBook z podświetlanym gładzikiem

Źródło: pcworld.com

Najnowsze plotki przekazane przez portal Appleinsider wskazują, że Apple pracuje nad prototypem laptopa z podświetlanym gładzikiem.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
  • Już dzisiaj można spróbować MacOS Sonoma. Sprawdzamy, jak to zrobić

Najnowszy MacBook Pro może nie oferować tradycyjnego touchpad'a, jakiego znamy z innych laptopów. Okazuje się, że gigant z Cupertino pracuje nad komputerem z podświetlanym palmrestrem, którego część będzie czuła na dotyk.

Apple słynie z produkcji najlepszych gładzików na rynku. Niestety nadal touchpad'y z rodziny Force Touch mają swoje ograniczenia takie, jak niewielki obszar roboczy bez możliwości zmiany jego położenia. Być może nowe rozwiązanie opracowywane w Cupertino pozwoli rozwiązać te problemy.

We wtorek 19 maja 2020 roku Apple uzyskało od Amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych patent zatytułowany "Dynamiczna powierzchnia wejściowa dla urządzeń elektronicznych". Opisano w nim prototyp laptopa, który w ogóle nie posiada touchpad'a. Zamiast niego palmrest staje się ogromną powierzchnią roboczą, która pełni również funkcję gładzika.

Kolejna rewolucja! MacBook z podświetlanym gładzikiem

Źródło: appleinsider.com

Apple uzasadnia, że takie rozwiązanie może zostać wykorzystane do stworzenia gładzika idealnego do potrzeb użytkownika.

Powierzchnia gładzika posiadać będzie wskaźniki, dzięki którym możliwe będzie wyraźne zaznaczenie, która część palmrestu pełnić będzie funkcję płytki dotykowej. Podświetlenie wskaże użytkownikowi, w którym miejscu znajduje się aktualnie gładzik. Apple oddaje pełną dowolność w kwestii wymiarów oraz położenia gładzika. Graficy będą w stanie wykorzystać cały palmrest i zamienić go w wbudowany tablet graficzny.

Całość podobnie, jak gładzik Force Touch posiada możliwość wykonywania gestów z wykorzystanie 2,3 lub nawet 4 palców jednocześnie.

Podświetlenie palmrestu będzie pozwalało również podświetlać ścieżkę, jaką podążał kursor.

W chwili obecnej nie wiemy czy Apple zdecyduje się na zaprezentowanie MacBook'a z aktywnym palmrestem. W sieci brakuje informacji na temat prototypów takiego urządzenia.

Sprawdź, ile kosztuje najnowszy MacBook Pro.

Źródło: appleinsider.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: