Kolejna ściana dla hakerów

Symantec zaprezentował ulepszony firewall Norton Internet Security 2001 w wersji 3.0.

Firma Symantec zaprezentowała trzecią już wersję pakietu służącego do zapewniania bezpieczeństwa komputerów podłączonych do sieci. Norton Internet Security 2001 Version 3.0 jest połączeniem standardowego firewalla, programu antywirusowego i aplikacji służącej do zapewnienia prywatności oraz blokowania nieodpowiednich treści i plików z Internetu.

Nowa wersja potrafi monitorować pocztę elektroniczną i automatycznie blokować skrypty ukryte w kodzie listów HTML. Ostatnio stają się one bowiem drogą rozprzestrzeniania wirusów, takich jak „I Love You” i „Anna Kournikova”. Umieszczony w liście, lecz niewidoczny dla czytającego, kod języka Visual Basic może uruchomić pewne procedury - w tym rozsyłanie swych własnych kopii, luk znalezionych w systemie haseł albo usuwanie danych zgromadzonych na dysku.

Zobacz również:

  • Iptables – zapora sieciowa systemu Linux [MINI PORADNIK]
  • Najlepszy antywirus 2023 - top 10 antywirusów

NIS 3.0 potrafi również blokować banery, czyli reklamowe grafiki, co przyspiesza pobieranie internetowych witryn. Zapobiega także przesyłaniu informacji personalnych o użytkowniku i stosowanym przez niego oprogramowaniu. W razie wykrycia próby hakerskiego ataku z zewnątrz może automatycznie przerwać połączenie z Internetem.

Norton Internet Security 2001 Version 3.0 sprzedawany jest w cenie 70 USD, natomiast Norton Internet Security Family Edition Version 3.0, zawierający jeszcze narzędzia do kontroli dostępu do internetowych witryn „tylko dla dorosłych” - Parental Control, kosztuje 80 USD.

Więcej informacji: www.symantec.com