Kolejna seria Google Glass będzie wspierana przez procesory Intela

Okulary Google pokazały się na świecie i zostały przyjęte z dość mieszanymi uczuciami. Sprzedaż była na tyle udana, że Google planuje drugą ich "generację", która będzie wyposażona w procesor Intela.

Nie jest to informacja oficjalna, ale przeciek, ogłoszony światu przez The Wall Street Journal. Wyprodukowany przez Intela chip ma zastąpić używany do tej pory produkt od Texas Instruments, w który wyposażona jest pierwsza generacja okularów. Jak dalej donoszą źródła, Intel planuje promować Glass w takich miejscach jak szpitale i fabryki. Współgra to z programem "Glass at Work", nad którym pracuje Google. Jest on adresowany do pracodawców, których firma chce przekonać do korzyści z używania inteligentnych okularów. Na celowniku Google są branże, w których pracownik ma obie ręce zajęte, ale potrzebuje na bieżąco informacji.

Kolejna seria Google Glass będzie wspierana przez procesory Intela

Kevin Spain z grupy kapitałowej Emergence Capital Partners, powiedział, że Intel dostał "zielone światło, nie tylko w sprawie okularów Google, ale również całej branży wearables". Jak na razie zarówno Google, jak i Intel oraz Texas instrument nie udzieliły komentarza w tej sprawie. Coś jednak jest na rzeczy, ponieważ Intel wziął aktywny udział w tworzeniu bransolety MICA (My Intelligent Communication Accessory). Oprócz tego już od dawna pracuje z Google, choćby przy tworzeniu inteligentnych samochodów, gdzie używana są czipy Xeon.

Zobacz również:

  • Najlepsze oferty na procesory. Podpowiadamy, gdzie kupić najtaniej [21-03-2023]