Kolejna wadliwa aktualizacja Windows 11? Użytkownicy zgłaszają problemy

Czy i Ty ich doświadczasz?

Fot.: Nik Shuliahin/Unsplash

W Centrum Opinii Microsoftu pojawiają się zgłoszenia internautów korzystających z Windows 11, którzy mają problem z instalacją dostępnej w Windows Update aktualizacji. Ma ona oznaczenie KB5022303 i jest zbiorczym pakietem poprawek związanych z wydajnością oraz bezpieczeństwem systemu. Co zaznaczę - nie występuje to u każdego użytkownika, jednak liczba zgłoszeń do Microsoftu jest bardzo duża. Podobnie rzecz się ma z kolejną aktualizacją - KB5022360.

Jak poznać, że ma się problem? W trakcie próby aktualizacji Windows Update pokazuje błąd 0x800f0831. Oznacza to uszkodzenie magazynu oraz brak manifestu dla pakietu. Nie ma przy tym znaczenia konfiguracja sprzętowa. W zgłoszeniach możemy przeczytać, że problem pokazuje się jest od tygodnia, a jak na razie Microsoft nie wykonał żadnych kroków, aby cokolwiek z tym zrobić. Oczywiście deklaruje, że sprawa jest uważnie badana, jednak nie ma na razie prognozowanego terminu ukazania się jakiejś łatki czy poprawki.

Zobacz również:

Warto dodać, że Windows 10 również trapiły podobne problemy, a więc czynnik powodujący kłopot musiał pozostać z wcześniejszego systemu. Jeśli używasz Windows 11, na wszelki wypadek odpuść sobie aktualizacje i zaczekaj, aż pojawią się sprawdzone.

Źródło: Windows Latest