Kolejna wersja beta Chrome do pobrania

Google wydało właśnie kolejną betę swojej przeglądarki Chrome. W nowej wersji załatano jedną lukę bezpieczeństwa i poprawiono kilka mniejszych błędów. Nowa wersja, oznaczona numerem 0.3.154.9, jest lub wkrótce będzie automatycznie proponowana użytkownikom do pobrania.

Najistotniejszą aktualizacją w nowej wersji Chrome jest poprawka zapobiegająca podszywaniu się stron pod inny adres. Umożliwiała ona wyświetlanie w pasku innego adresu niż ten, na którym aktualnie znajdował się użytkownik. Podatność ta została określona jako "średnio niebezpieczna".

Nowa wersja zawiera również kilka innych poprawek nie związanych z bezpieczeństwem oraz wpływających na wygodę użytkowania. Jedną z nich jest zmieniona obsługa pobierania plików wykonywalnych. Od tej pory plik tego typu nie będzie zapisywany na dysku dopóki użytkownik nie wyrazi na to zgody. Według przedstawicieli Google, jest to znacznie bezpieczniejszy sposób, niż ten stosowany przez Internet Explorera (tymczasowe pliki internetowe) czy Firefoksa (pobieranie pliku zanim użytkownik wskaże miejsce jego zapisania).

Zmianie uległo również indeksowanie stron. Od tej pory dane stron obsługujących szyfrowanie SSL nie będą zapisywane w historii, z wyjątkiem wyświetlenia ich adresu. Zmianie uległa również obsługa wtyczek wyświetlających media strumieniowe w takich technologiach jak Flash czy QuickTime. W nowej wersji rozwiązano problemy z ich odtwarzaniem oraz wykorzystywaniem procesora w 100%.

Nowa wersja Chrome jest już do pobrania.


Zobacz również