Kolejna zmiana w Windows 10. Chodzi o dźwięk

Dźwięk startowy Windows został wyłączony w nowej wersji oprogramowania - dlaczego? Odpowiada były pracownik firmy.

W każdej nowej aktualizacji Windows zmienia dużo różnych funkcji. Tym razem kolej na dźwięk startowy. W odróżnieniu od Windows 7 i XP, Windows 10 i 8 przy włączaniu nie wydają dźwięku, który wszyscy znany i kochamy. Użytkownicy zastanawiają się dlaczego tak się stało, a my już mamy odpowiedź.

Jensen Harris, były dyrektor zespołu Windows User Experience (WUE), niedawno wyjaśnił, dlaczego firma domyślnie wyłączyła dźwięk startowy w Windows 10 i 8. Według niego, w Windows 10 dźwięk startowy jest w systemie, ale domyślnie jest wyłączony, a to dlatego, że nowoczesne urządzenia działają teraz nieco inaczej. Firma chce, by mogły być używane zawsze i wszędzie, a dźwięk startowy podczas próby ponownego uruchomienia komputera może zakłócić spotkanie lub zajęcia.

Gdy Microsoft postanowił skupić się na projektowaniu urządzeń z zastosowaniem podejścia "mobile-first", firma zdała sobie sprawę, że dźwięk startowy przy każdym ponownym uruchomieniu może być irytujący.

"Jedną z rzeczy, które zrobiliśmy, było przyjrzenie się temu, jak i gdzie ludzie używają swoich komputerów" - wyjaśnia Jensen. "Większość sprzedawanych komputerów to laptopy lub netbooki, które są używane w nietypowych miejscach, na przykład w sypialni czy na kanapie".

Jednak Microsoft nie całkowicie usunął tę opcję, co oznacza, że nadal można włączyć dźwięk startowy, wykonując następujące kroki:

  • Otwórz Ustawienia > Personalizacja.
  • Kliknij Dźwięki i otwórz zakładkę Dźwięki.
  • Włącz opcję Odtwarzaj dźwięk uruchamiania systemu Windows.
  • Kliknij przycisk Zastosuj i następnie OK.
Kolejna zmiana w Windows 10. Chodzi o dźwięk

Jeśli wykonałeś te kroki poprawnie, Twój system będzie teraz odtwarzał dźwięk przy każdym uruchomieniu komputera.

Źródło: windowslatest.com