Kolejne 365 dni - premiera już na Netflix. Recenzje, obsada, trailery, ciekawostki. Sprawdź, co musisz wiedzieć

Film Kolejne 365 dni zadebiutował już na Netflix. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed seansem ostatniej części trylogii polskiego erotycznego dramatu.

Seria 365 dni opowiada losy Laury i Massimo (fot. Netflix)

Seria książek 365 dni autorstwa Blanki Lipińskiej była mocno krytykowana za swoją „wartość artystyczną”. Nie przeszkodziło to jednak trylogii w zdobyciu ogromnej popularności. Nie trzeba było długo czekać i w 2020 roku zadebiutowała ekranizacja pierwszych 365 dni. Filmem zainteresował się sam Netflix, który nie tylko nabył prawa do transmisji części pierwszej, ale zagwarantował sobie również wyłączność na kolejne odsłony.

Pod koniec kwietnia zadebiutowała druga część trylogii - 365 dni: Ten dzień i jednocześnie potwierdzono, że na Netflix zadebiutuje także finał opowieści w postaci filmu Kolejne 365 dni. Kiedy odbędzie się jego premiera? Co się wydarzy? Sprawdź, co już wiemy.

Kolejne 365 dni

"Kolejne 365 dni" ostatnia część trylogii polskiego erotyka zadebiutuje na Netflix jeszcze w 2022 roku (fot. Netflix)

Kolejne 365 dni

  • Tytuł: Kolejne 365 dni
  • Reżyseria: Barbara Białowąs / Tomasz Mandes
  • Scenariusz: Mojca Tirs / Tomasz Mandes / Blanka Lipińska
  • Gatunek: Erotyczny
  • Kraj produkcji: Polska
  • Rok produkcji: 2022

365 dni (2020)

Kobieta zostaje porwana przez nieznoszącego sprzeciwu szefa mafii, który daje jej 365 dni na to, by go pokochała.

365 dni, czyli pierwszy film będący ekranizacją powieści Blanki Lipińskiej o tym samym tytule zadebiutował w 2020 roku. Polski „dramat erotyczny” w pierwszej kolejności zadebiutował w kinach, aby następnie zawitać do Netflixa. Ogromny sukces na największej platformie VOD na świecie sprawił, że włodarze korporacji bardzo szybko zdecydowali się na zainwestowanie w nową markę. Owocem tego jest wydana niedawno, już na wyłączność Netflixa, druga część serii - 365 dni: Ten dzień.

365 dni opowiada losy Laury, która, w ramach wakacji, wyjeżdża na Sycylię. Tam bohaterka poznaje tajemniczego Massimo, jak się później okazuje - szefa sycylijskiej mafii. Mężczyzna porywa kobietę i zamyka ją w swojej willi. Laura otrzymuje „propozycje nie do odrzucenia” - musi spędzić z Massimo 365 dni, jeśli w tym czasie nie pokocha mafioza, to będzie mogła odejść wolno. Bohaterka, z początku niechętnie nastawiona do propozycji, ostatecznie przekonuje się do Massimo i mu ulega. Na drodze świeżo zakochanych stają jednak Anna – była partnerka Massimo, oraz konkurencyjna mafia.

365 dni: Ten dzień (2022)

Laura i Massimo znów są razem i bliżej niż kiedykolwiek. Jednak rodzina Massimo i tajemniczy mężczyzna usiłujący zdobyć serce Laury komplikują życie kochanków.

Pod koniec kwietnia tego roku zadebiutowała druga część trylogii pod tytułem 365 dni: Ten dzień. Poznajemy w nim dalsze losy Laury i Massimo, którzy tym razem muszą uporać się traumą związaną z utratą bliskiej osoby, jak i tajemniczym mężczyzną Marcelo Nacho Matosem, który wyjątkowo mocno zabiega o względy Laury. Bohaterka przytłoczona ostatnimi wydarzeniami nie jest już tak pewna swojej miłości do Massimo.

Nacho

Simone Susinna jako Nacho w filmie 365 dni: Ten dzień (fot. Netflix)

Kolejne 365 dni – kiedy premiera na Netflix?

Premiera filmu Kolejne 365 dni odbędzie się 19 sierpnia 2022 roku. Zakończenie trylogii obejrzymy wyłącznie na Netflix. Kiedy dokładnie produkcja trafi do biblioteki streamingowego giganta? Biorąc pod uwagę dotychczasową praktykę platformy, śmiało możemy założyć, że Kolejne 365 dni zadebiutuje już około godziny 9:00 czasu polskiego na Netflix.

Kolejne 365 dni – filmowa adaptacja vs. ksiażka

Książkowa trylogia 365 dni, na której bazują również filmy, kończy się powieścią Kolejne 365 dni. Wiemy już, że taki tytuł otrzyma również filmowa adaptacja. Na temat fabuły nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ale sugeruje się, że finał opowieści może znacząco różnić się od tego, który poznaliśmy za sprawą książek.

Kolejne 365 dni - trailer, zwiastun, teaser

Ostatnia część trylogii 365 dni otrzymała swój pierwszy zwiastun, a także krótkie wprowadzenie, w postaci pierwszych czterech minuty z "Kolejnych 365 dni".

Kolejne 365 dni – obsada

Kolejne 365 dni

W filmie "Kolejne 365 dni" z całą pewnością powróci Michele Morrone jako Massimo (fot. Netflix)

Za „Kolejne 365 dni” po raz kolejny odpowiada duet Barbara Białowąs, Tomasz Mandes. W rolach głównych z całą pewnością powrócą:

  • Anna-Maria Sieklucka jako Laura Biel
  • Michele Morrone jako Massimo
  • Magdalena Lamparska jako Olga
  • Otar Saralidze jako Domenico

Kolejne 365 dni - recenzje i opinie widzów

Niewielu redaktorów zdecydowało się seans Kolejnych 365 dni. Zarówno w serwisie Rotten Tomatoes, jak i Metacritic możemy obecnie znaleźć zaledwie dwie recenzje ostatniej części trylogii polskiego erotycznego dramatu.

Nick Levine z NME przyznał polskiej produkcji 1. gwiazdkę (na 5 możliwych) i napisał w swojej recenzji:

Szczerze mówiąc, ten film jest tak okropny, że sprawia, iż trylogia 50 twarzy Greya wygląda jak sztuka wysoka. Jedyna gwiazdka w recenzji jest dla kierownika lokacji, który przemierzył Europę, aby znaleźć wszystkie nijakie, luksusowe domy, w których rozgrywa się ten bezduszny nonsens.

Wtóruje mu Jessica Kiang z Variety, która osobiście ma nadzieję, że to już ostatnia część 365 dni. Jednocześnie sugeruje, że Netflix nie pozbędzie się tak szybko tak popularnej marki.

Nadzieja, że "Kolejne 365 dni" będzie ostatnim "365 dni" tylko dlatego, że jest oparte na ostatniej książce jest nikła, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak się kończy (film - przyp.red.).

Co na to jednak widzowie? W serwisie Rotten Tomatoes, Kolejne 365 dni zdobyło 48% na bazie 50 opinii, co jest tym samym najlepszym wynikiem ze wszystkich filmów z serii.

To na razie wszystko co wiemy na temat filmu Kolejne 365 dni. Możecie być jednak pewni, że gdy tylko się czegoś dowiemy, to od razu damy wam znać w powyższym artykule.

Zobacz również:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: