Kolejne Galaxy Unpacked w styczniu. Samsung szykuje się na Galaxy S22?

Czy Samsung zaprezentuje najnowsze flagowce już w styczniu?

Samsung Galaxy S22 Ultra. Fot. @OnLeaks / digit.in

Wszyscy od dłuższego już czasu spodziewamy się, że Samsung zaprezentuje smartfony z serii Galaxy S22 na początku 2022 roku. Najnowsze doniesienia prosto z Korei pozwalają nam przypuszczać, że niemal na pewno tak się stanie.

Oczywiście zdarzało się słyszeć głosy, które mówiły o ich premierze jeszcze w grudniu tego roku, to raczej nikt nie spodziewał się, że Samsung zdecyduje się na taki właśnie zabieg. Informacje, jakie dziś zaprezentował koreański portal The Elec, mówią nam o tym bardziej realistycznym scenariuszu. Zdaniem dziennikarzy premiera serii Galaxy S22 odbędzie się w styczniu 2022 roku podczas kolejnego wydarzenia z cyklu Galaxy Unpacked.

Zobacz również:

W przyszłym roku, podobnie jak ma to miejsce w przypadku aktualnych flagowców z serii Galaxy S21, będziemy mogli wybierać spośród trzech modeli, różniących się pomiędzy sobą wyglądem oraz specyfikacją techniczną. Otrzymamy podstawowy model Galaxy S22, Galaxy S22+ oraz najbogatszy Galaxy S22 Ultra. Opublikowanie niedawno rendery pokazują nam dość duże różnice w wyglądzie poszczególnych wariantów.

W sieci co chwilę pojawiają się także kolejne szczegóły specyfikacji technicznej tych urządzeń. Zachęcamy więc do śledzenia naszego materiału zbiorczego, w którym gromadzimy wszystkie dostępne informacje poświęcone przyszłorocznym smartfonom Samsung Galaxy S22.

The Elec podaje także informacje dotyczące rozłożenia produkcji flagowców Samsunga na 2022 rok. Zdaniem portalu podstawowy Galaxy S22 z wyświetlaczem o przekątnej 6,1 cala ma stanowić 50-60 procent dostaw, model Galaxy S22+ z 6,6-calowym wyświetlaczem oraz największy Galaxy S22 Ultra - wyświetlacz 6,8 cala - mają stanowić 20-25 procent każdy. W porównaniu do ubiegłych lat widać więc, że Samsung zakłada większą sprzedaż podstawowej wersji niż dotychczas.