Kolejne chłodzenie CPU od Asusa

Firma Asus wprowadziła do swojej oferty nowy cooler o oznaczeniu Triton 77. Urządzenie, które przeznaczone jest między innymi do współpracy z czterordzeniowymi procesorami Intela, korzysta z technologii Up-way Air Flow Cooling Technology.

Nowość korzysta z miedzianej podstawy oraz pięciu miedzianych ciepłowodów połączonych z aluminiowym radiatorem. Mierzy 90 x 78 x 125 mm, waży 505 gramów i przeznaczona jest do współpracy zarówno z procesorami Intela (Core 2 Extreme (Conroe), Core 2 Quad, Core 2 Duo, Pentium Dual-core, Pentium 4 HT, Celeron D), jak i układami AMD (Athlon 64 X2 (AM2/939), FX (939), Athlon 64, Sempron). Producent podkreśla cichą pracę oraz prostotę instalacji (bez potrzeby wyjmowania płyty głównej).

Kolejne chłodzenie CPU od Asusa

Asus Triton 77

Urządzenie korzysta z wiatraka o wymiarach 92 x 92 x 25 mm (wykorzystuje trwałe porowate łożyska ślizgowe (Vapo bearing)), którego łopatki obracając się z prędkością 2300 obrotów na minutę (+/-10%) oraz systemu PWM (dopasowuje prędkość wiatraka do temperatury procesora).

Producent przy konstrukcji coolera wykorzystał technologię o nazwie Up-way Air Flow Cooling Technology (umieszczony na spodzie radiatora wentylator podczas pracy "zabiera" powietrze znad procesora). Dzięki takiemu rozwiązaniu schładzane są również układy VRM (Voltage Regulation Modules), co przyczynia się do zmniejszenia ich temperatury o 10-15 stopni Celsjusza.

Więcej informacji na temat urządzenia można znaleźć na stronie producenta.