Kolejne dodatki do World of Warcraft co 18 miesięcy?

Studio Blizzard, które właśnie oddało w ręce graczy dodatek Cataclysm do World of Warcraft chce, by kolejne rozszerzenia były wydawana częściej niż co parę lat. Być może zostaną one odchudzone, dzięki czemu okres ich tworzenia skróci się o co najmniej sześć miesięcy.

Na ten temat na łamach serwisu Eurogamer wypowiedzieli się projektanci (Dave Kosak i Greg Street) z firmy Blizzard. Twierdzą oni, że ich pracodawca zdaje sobie sprawę z tego, iż gracze pozytywnie reagują na kolejne dodatki. Dlatego też celem firmy jest skrócenie czasu produkcji kolejnych rozszerzeń tak, by można je było wydawać mniej więcej co osiemnaście miesięcy, a być może i co rok.

Szefostwo Blizzarda zastanawia się jednak czy lepszy rozwiązaniem nie byłoby wydawanie dużych zbiorów dodatkowej treści (prawdopodobnie w formie DLC) zamiast pełnoprawnych rozszerzeń. Istnieje szansa, że czwarty dodatek do World of Warcraft będzie właśnie takim dziełem. Choć studio ma już praktycznie gotowy pomysł na ten dodatek, to ostateczna decyzja na temat tego w jakiej formie zostanie wydany uzależniona będzie od jego końcowej jakości. Kosak i Street zaznaczają, że ich pracodawca nie zamierza przedkładać tempa wydania gry nad jej jakość i ilość zawartych w niej treści. Kiedy więc zobaczymy czwarte rozszerzenie do World of Warcraft? Odpowiedź, jak zawsze w przypadku firmy Blizzard, może być tylko jedna - "kiedy będzie gotowy".

Zobacz również:

  • Oto prezent idealny dla każdego fana World of Warcraft
  • Wszystko co wiemy o Diablo 4: klasy postaci, fabuła, rozgrywka, premiera i wiele więcej [19.01.2022]