Kolejne informacje na temat następcy Sony Xperia Z1 oznaczonego Xperia Z2

Sony Xperia Z1 jeszcze nie trafiła na sklepowe półki, a już mówi się o następcy tego smartfona. Wedle pierwszych doniesień miał pojawić się w ofercie japońskiej firmy już na początku przyszłego roku, ale wygląda na to że osoby zainteresowane Xperią Z2 będą musiały poczekać do kwietnia.

Pierwsze informacje o Xperii Z2 pojawiły się już w kilka dni po premierze najnowszego flagowca w ofercie firmy Sony, czyli telefonu Xperia Z1. Miał on pojawić się już na początku 2014 roku podczas targów Consumer Electronic Show (CES) w Las Vegas. Ta informacja wydawała się jednocześnie prawdopodobna, jak i niespodziewana.

Targi CES jako miejsce premiery kolejnego modelu z najwyższej półki telefonu wydają się sensowne, ponieważ w końcu rok temu to tam świat zobaczył poprzedniego flagowca Sony, czyli Xperię Z. Z drugiej strony plotki o nowym telefonie pojawiły się wyjątkowo wcześnie - w końcu Sony Xperia Z1 jeszcze nie trafił nawet do sprzedaży.

Kolejne informacje na temat następcy Sony Xperia Z1 oznaczonego Xperia Z2

Sony_Xperia-Logo

Wedle informacji podanych przez serwis knowyourmobile.com nowa Xperia Z2 nie pojawi się na targach CES, a przynajmniej nie trafi od razu po nich do sprzedaży. Za wcześnie jeszcze aby mówić o dokładniej dacie premiery, ale miałaby ona odbyć się w kwietniu. Oczywiście nie ma co liczyć na oficjalne potwierdzenie takiej informacji, ale ten termin brzmi prawdopodobnie.

W przypadku specyfikacji telefonu ma ona zmienić się niewiele względem Xperii Z1. Przewidywany jest jeszcze nieco większy ekran niźli teraz o przekątnej 5,2 cala. Ma on być wykonany w technologii IGZO Triluminos i cechować się bardzo dużym zagęszczeniem pikseli - jeśli faktycznie będzie to 506 PPI jego rozdzielczość będzie musiała być wyższa niż Full HD.

W Xperii Z2 ma zostać wykorzystany ten sam układ co w Sony Xperia Z1, czyli Qualcomm Snapdragon 800. Ma go wspomagać jednak nie 2 GB, a 3 GB pamięci RAM. Aparat ma mieć tą samą optykę i matrycę 20,7 megapiksela, ale diodę ksenonową a nie LED. Nad wszystkim ma czuwać Android w wersji 4.4 KitKat.

źródło: knowyourmobile.com