Kolejne japońskie mini-PC

W ofercie japońskiej firmy Dirac pojawił się nowy komputer PC typu Borebone, któremu nadano nazwę Noah 945A. Urządzenie, które korzysta zarówno z jedno- jak i dwurdzeniowych procesorów Intela, generuje podczas pracy hałas nie przekraczający 14 dB oraz ddaje użytkownikowi możliwość wyboru obudowy w jednym z sześciu kolorów.

Borebone Noah 945A, który mierzy 273x202x97 mm dostępny jest w kilku kolorach - białym, srebrnym, czarnym, czerwonym, zielonym i niebieskim. Jego podstawą jest płyta główna w formacie MINI ITX o wymiarach 170x170 mm, która pozwala na skorzystanie z procesorów Intel Core 2 Duo (Merom) lub Intel Core Duo/Core Solo (Yonah).

Noah 945A-B

Noah 945A-B

Współpracują one z chipsetem Intel 945GT+ Intel ICH7MDH, pamięcią DDRII SO-DIMM 667/533 MHz (maksymalnie 2 GB), gigabitową kartą sieciową oraz 8-kanałową kartą dźwiękową. Użytkownik ma możliwość skorzystania z dysku twardego SATA, sześciu portów USB 2.0 (dwa z przodu i cztery z tyłu obudowy), jednego portu FireWire, złącza S/PDIF oraz złącza cyfrowego DVI. Warto też wspomnieć o generowanym hałasie sięgającym 13,8 dB oraz zapotrzebowaniu na energię na poziomie 90 W.

Niestety cena nowości nie została podana.


Zobacz również