Kolejne krytyczne uaktualnienie dla Windows XP

Microsoft udostępnił uaktualnienie dla systemu Windows, usuwające z niego poważny błąd, który powodował zawieszanie się systemu po zainstalowaniu niektórych programów antywirusowych lub firewalli. Patch jest na tyle istotny, że Microsoft zdecydował się na udostępnienie go poza normalnym, comiesięcznym cyklem publikowania uaktualnień.

Uaktualnienie pobrać można za pośrednictwem systemu http://WindowsUpdate.microsoft.com . Usuwany przez nie błąd został wykryty pod koniec 2004 r. - okazało się, że po zainstalowaniu w systemie Windows określonych programów antywirusowych lub firewalli (Microsoft nie poinformował, o jakie aplikacje chodzi), pojawiały się poważne problemy ze stabilnością pracy systemu. W skrócie rzecz ujmując, użytkownicy stosunkowo często zmuszeni byli do oglądania osławionego 'niebieskiego ekranu' (na którym pojawiał się komunikat "Stop 0x05 (INVALID_PROCESS_ATTACH_ATTEMPT)."

Problem dotyczy systemów Windows XP Service Pack 2, Windows XP Tablet Edition, Windows XP Media Center Edition SP2 oraz Windows Server 2003. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Microsoftu.


Zobacz również