Kolejne łatki od Adobe - tym razem dla Readera i Acrobat

Dziś Adobe wypuściło poprawki łatające dziury w swoich produktach - Acrobat i Reader. Przeznaczone są dla użytkowników Windowsa oraz Mac OS X.

Poprawek jest w sumie osiem, a połowa z nich oznaczona jako "krytyczne". Powinni użyć ich posiadacze Readera i Acrobat X 10.1.11 oraz wcześniejszych, a także Readera i Acrobat XI 11.0.08. Bugi są poważne i mogą zostać wykorzystane przez hakera do przejęcia kontroli nad systemem operacyjnym, jeśli użytkownik otworzyłby zainfekowany plik PDF. Miały pojawić się przed tygodniem, jednak na skutek problemów, które pojawiły się w ich testach, zostało to przesunięte. Połowa wydanych dziś łatek dotyczy Adobe Readera, druga - Acrobat.

Kolejne łatki od Adobe - tym razem dla Readera i Acrobat

Błędy w aplikacjach zostały wykryte zarówno dzięki osobom indywidualnym, jak i organizacjom, m.in. Zero Day Initative oraz Verisign iDefense Labs. Aplikacje Adobe można zaktualizować dzięki wbudowanym w nie mechanizmom sprawdzania aktualizacji, a także pobrać ręcznie, m.in. z naszej strony, gdzie znajduje się najnowsze wydanie Adobe Readera.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne [2021]
  • Nowa aktualizacja systemu Windows 10 - co nowego?
  • Returnal na PS5 kasuje save'y! Twórcy alarmują "nie uruchamiajcie gry"