Kolejne miasta z łączami Google Fiber dopiero w przyszłym roku

Jeszcze w tym roku mieliśmy się dowiedzieć, jakie kolejne miasta zostaną włączone do programu Google Fiber zapewniającego mieszkańcom łącza internetowe o przepustowości 1 gigabita na sekundę. Google zdecydowało się wstrzymać z ogłoszeniem wybranych lokalizacji.

Google Fiber to nazwa stacjonarnego łącza internetowego udostępnianego w wybranych miastach w Stanach Zjednoczonych przez twórców najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej świata. W miastach w których funkcjonuje oferuje ona mieszkańcom połączenie z globalną siecią przy oszałamiającej prędkości 1 gigabita na sekundę.

Negocjacje ws. uruchomienia Google Fiber prowadzone były w lutym z władzami 34 różnych miast. Twórcy stałego łącza od Google szukali najlepszej możliwej lokalizacji do rozszerzenia usługi. Pod koniec bieżącego roku Google miało ogłosić uruchomienie usługi w kolejnych miastach, ale do tego nie dojdzie. Twórcy Google Fiber postanowili przełożyć upublicznienie tej listy na przyszły rok.

Zobacz również:

  • Microsoft nadrabia straty. Teams w końcu z oszczędzaniem danych
  • Kryptowaluty - aktualne ceny [20.09.2021]
Kolejne miasta z łączami Google Fiber dopiero w przyszłym roku

Google nie jest jeszcze gotowe podać konkretnych lokalizacji. Inżynierowie firmy z Mountain View potrzebują jeszcze nieco czasu, aby podjąć decyzję, które z 34 miast pochodzących z 9 różnych stanów będą następne w kolejności. Do tej pory Google Fiber dostępne jest w takich miastach jak Kansas City, Austin i Provo.

Użytkownicy Google Fiber mają dostęp do sieci, przy której w idealnych warunkach pobranie filmu w jakości HD na dysk twardy komputera zajęłoby zaledwie siedem sekund. Dla porównaniu przy 10-megabitowym łączu czas oczekiwania na pobranie takiego filmu to 10 minut.

źródło: uk.ign.com