Kolejne monitory CRT

Firma Sony wprowadziła do sprzedaży dwa nowe modele monitorów CRT serii G: 19-calowy G420 i 21-calowy G520.

Firma Sony wprowadziła do sprzedaży dwa nowe modele monitorów CRT serii G: 19-calowy G420 i 21-calowy G520. Monitory te wkrótce zastąpią znane już na naszym rynku modele G400 i G500.

Nowe urządzenia producent dedykuje wymagającym użytkownikom - zarówno biurom, jak i studiom graficznym. Wysokie parametry wyświetlanego obrazu zbliżają je do monitorów klasy profesjonalnej, a dodatkowo produkty oferowane są w ciekawej gamie kolorystycznej na którą składają się dwa odcienie szarości.

Urządzenia zostały wyposażone w całkowicie płaskie kineskopy FD Trinitron z maską szczelinową, pokryte powłokami eliminującymi refleksy świetlne i podwyższającymi kontrast wyświetlanego obrazu. Niewielka plamka (G520 - 0,24 mm, G420 - 0,24 - 0,25mm w rogach ekranu) sprawia, że obraz jest ostry i szczegółowy. Rekomendowana przez producenta rozdzielczość wynosi 1800x1440 pikseli przy odświeżaniu na poziomie 87Hz dla G520 i 1600x1200 pikseli przy 89Hz dla G420 co pozwala na pracę ze stabilnym, pozbawionym migotania obrazem.

Interesującą nowością jest zastosowana funkcja podnoszenia jakości obrazu (Picture Enhancement Mode), która pozwala na łatwe i szybkie dostosowywanie jego parametrów do potrzeb użytkownika. Dzięki niej istnieje możliwość pracy w dwóch dodatkowych trybach - poza standardowym stosowanym do pracy w typowych aplikacjach biurowych. Tryb dynamiczny jest przeznaczony do wyświetlania prezentacji, gier, filmów na DVD, tryb profesjonalny, który oferuje podwyższony kontrast obrazu, znajduje zastosowanie w pracach projektowych, DTP i aplikacjach CAD-owskich.

Oba urządzenia posiadają wbudowane czteroportowe huby USB umożliwiające wygodne dołączanie do nich urządzeń peryferyjnych. Dzięki dwóm wejściom sygnałowym (dwa 15-pinowe gniazda D-Sub) monitory mogą być podłączone do dwóch komputerów jednocześnie. Są kompatybilne zarówno z komputerami PC, jak i Apple.

Ceny detaliczne ustalono na 2360 zł i 4070 zł netto.

Urządzenia objęto 36 miesięczną gwarancją.

Więcej informacji: http://www.sony-cp.com