Kolejne nowości Huawei - Mate 40 Pro, słuchawki nauszne i głośnik

Huawei przygotował kolejną porcję nowości. Na rynku pojawiają się topowe smartfony Mate 40 i Mate 40 Pro, a także sporo ekosystemowych gadgetów. Naszą uwagę przykuły słuchawki nauszne oraz okulary przeciwsłoneczne.

Huawei nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w sprawie flagowych smartfonów na 2020 roku. Na rynku pojawiają się właśnie nowe modele z linii Mate. Czym charakteryzuje się Huawei Mate 40 Pro oraz Mate 40 Pro+?

Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro

Na samym początku należy zaznaczyć, że po raz kolejny topowe smartfony z rodziny Mate zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jak najlepszej jakości fotografii.

Huawei Mate 40 Pro oraz Mate 40 Pro+ posiadają 5 nm procesory ze zintegrowanym modemem sieci 5G oraz zestaw aparatów Ultra Vision Cine Camera w kształcie pierścienia.

Razem z najnowszymi smartfonami Huawei na rynku debiutuje procesor Kirin 9000 5G o maksymalnej częstotliwości taktowania 3,13 Ghz. Układ ten zapewnia jeszcze wyższą wydajność niż w przypadku poprzednich modeli z rodziny P40 oraz Mate 30.

Dodatkowo oba urządzenia posiadają superszybkie, 66 W ładowanie przewodowe oraz 50 W ładowanie bezprzewodowe. Nowością jest system 3D Face Unlock pozwalający odblokować urządzenie poprzez zeskanowanie twarzy. Całość działa podobnie, jak w nowszych modelach iPhone'a.

Najważniejszym elementem obu smartfonów jest nowy system aparatów Ultra Vision Cine Camera opracowany wspólnie z firmą Leica. Producent chwali się obiektywem Dual Ultra Wide Camera, który pozwala na wykonanie zdjęć w jeszcze bardziej ultraszerokokątnych perspektywach. W skład tego rozwiązania wchodzi matryca z sensorem Ultra Vision o rozmiarze 1/1,28". Wielkość pojedynczego piksela wynosi aż 2,44 um.

Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro

Mate 40 Pro posiada 10 krotny zoom hybrydowy oraz 50 krotny zoom cyfrowy. Model Mate 40 Pro+ wyposażono w 20 krotny zoom hybrydowy oraz 100 krotny zoom cyfrowy.

Oba modele mają szereg rozwiązań technologicznych, które pozwalają na poprawę jakości fotografii oraz materiałów wideo.

Smartfony z rodziny Mate 40 pracują pod kontrolą Androida z nakładką EMUI 11 bez dostępu do usług Google. Producent nie chwali się, którą wersję systemu operacyjnego wykorzystano.

Flagowy smartfon to nie wszystko - sprawdź najnowsze akcesoria

Huawei doskonale zdaje sobie sprawę, że sprzedaż samych smartfonów oraz komputerów przenośnych to za mało. Chińczycy od dłuższego czasu z powodzeniem sprzedają także akcesoria takie, jak słuchawki, czy głośniki.

Razem z Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ na rynku pojawiają się słuchawki FreeBuds Studio - pierwsze słuchawki nauszne Huawei z wbudowanym systemem aktywnej redukcji hałasu z otoczenia.

Huawei FreeBuds Studio

Huawei FreeBuds Studio

FreeBuds Studio wyposażono w dwie anteny Bluetooth, które poprawiają zasięg oraz stabilność połączenia. W środku znajdziemy wydajną baterię pozwalająca na 8 godzin pracy bez ANC oraz 5 godzin z ANC.

Na rynku pojawiają się także inteligentne okulary przeciwsłoneczne z wbudowanymi głośnikami. Pozwolą one na swobodne prowadzenie rozmów oraz odtwarzanie muzyki. W konstrukcji wykorzystano tytanowe zawiasy oraz wysokiej klasy materiały, które sprawią, że użytkowanie będzie wygodniejsze

Huawei x Gentle Monster Eyewear II

Huawei x Gentle Monster Eyewear II

Okulary Huawei x Gentle Monster Eyewear II pozwalają na odtwarzanie dźwięków przez 5 godzin.

Na rynku pojawia się także głośnik Huawei Sound. Jest to model premium wykorzystujący innowatorską czterogłośnikową konstrukcję o mocy maksymalne 55 W. Za jakość dźwięku odpowiada specjalnie opatentowana przez firmę Devialet technologia przetwarzania sygnału SAM. Głośniki rozmieszczone są tak, abyśmy mogli cieszyć się dźwiękiem przestrzennym w 360 stopniach.

Huawei Sound

Huawei Sound

Głośnik łączy się z urządzeniami przez Bluetooth, NFC oraz AUX.