Kolejne nowości z AMD Ryzen 4000 - Acer Swift 3 i Acer Aspire 3 trafiają do sklepów

Nowe konfiguracje Acer Swift 3 oraz Acer Aspire 3 charakteryzują się większą wydajnością i wytrzymałą baterią dzięki zastosowanym procesorom od AMD, w tym Ryzen 4000. Sprawdźcie, ile kosztuje pierwszy z nich oraz kiedy dostępny w sprzedaży będzie laptop z linii Aspire.


Procesor AMD Ryzen 4000, wykorzystujący rdzeń ZEN 2, różni się od wcześniejszych konstrukcji - Ryzen 2000 i Ryzen 3000 - znacznym wzrostem wydajności. Nowe jednostki obliczeniowe (CU) są o ponad 50 proc. wydajniejsze od wcześniejszych. W układzie znajduje się zintegrowana grafika, która bazuje na zoptymalizowanej architekturze Vega.

Usprawnienia stanów energetycznych, optymalizacja sterowników, a także współpraca z lepszym procesorem pozwala uzyskiwać dobre osiągi. Natomiast zwiększona dwukrotnie efektywność energetyczna, względem poprzednich modeli Ryzen 3000, jest zapewniona dzięki zastosowaniu 7-nanometrowej litografii, wprowadzeniu udoskonaleń w budowie konstrukcji, a także za sprawą zwiększonego współczynnika IPC. W laptopach z serii Acer Swift 3 zostaną zastosowane procesory Ryzen 4000U. Natomiast w ultrabookach Acer Aspire 3 znajdą się inne konstrukcje od AMD.

Zobacz również:

  • Sprzedaż PC dalej w górę, ale są pierwsze oznaki hamowania
  • Recenzja: Acer Swift 3
  • Recenzja: ACER Aspire 3

Acer Swift 3 - mobilny i wydajny

Kolejne nowości z AMD Ryzen 4000 - Acer Swift 3 i Acer Aspire 3 trafiają do sklepów

Acer Swift 3 w nowej konfiguracji charakteryzuje się zwiększoną wydajnością, stylowym wyglądem i mobilnością. Obudowa laptopa, wykonana z aluminium, ma zaledwie 18 mm grubości, a waga urządzenia nie przekracza 1,2 kg. Dzięki niewielkiej, smukłej ramce wokół ekranu został powiększony obszar wyświetlania obrazu o rozdzielczości Full HD, a zastosowana technologia Acer Color Intelligence pozwala samodzielnie zoptymalizować jasność i nasycenie kolorów.

Zintegrowane układy graficzne Radeon Graphics są mocnym punktem nowych APU od AMD - na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja z Ryzen 4000U. Zastosowane udoskonalenia - zmiany w mikroarchitekturze ZEN 2, 7-nanometrowa litografia, bardziej wydajna bateria - sprawiają, ze laptop może pracować bez ładowania nawet do 11 godzin. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w technologię Fast Charge. Laptop Acer Swift 3 obsługuje Wi-Fi 6 (802.11ax) i platformy 4G LTE. Doskonale sprawdzi się w zadaniach wymagających mobilności.

Kolejne nowości z AMD Ryzen 4000 - Acer Swift 3 i Acer Aspire 3 trafiają do sklepów

Acer Aspire 3 - laptop na co dzień

Kolejne nowości z AMD Ryzen 4000 - Acer Swift 3 i Acer Aspire 3 trafiają do sklepów

Acer Aspire 3 to niedrogi laptop, który dobrze się sprawdzi podczas wykonywania codziennych aktywności (przeglądanie internetu, odtwarzanie multimediów) lub pracy. Urządzenie niedługo trafią na rynek i będę dostępne w wielu wariantach obejmujących procesory Ryzen serii 3000. W jednym z nich znajdziemy na przykład R5 3500U, ekran IPS i dysk SSD PCIe o pojemności 512 GB. Będzie można skorzystać z możliwości Wi-Fi (802.11ac) i Bluetooth 5.0, a także użyć portów: USB 2.0, 2x USB 3.2 Gen 1 czy złącze audio, wyjście HDMI oraz złącze sieciowe RJ45.

Kolejne nowości z AMD Ryzen 4000 - Acer Swift 3 i Acer Aspire 3 trafiają do sklepów

Dostępność i ceny

W Polsce Acer Swift 3 z procesorem AMD Ryzen serii 4000 będzie dostępny od połowy maja w cenie od 2 999 zł, natomiast Acer Aspire 3 z procesorem AMD Ryzen serii 3000 pojawi się na początku czerwca i będzie kosztował od 2 099 zł.

Więcej o procesorach AMD Ryzen przeczytacie tutaj.