Kolejne obniżki Intela już w lipcu

Najprawdopodobniej miłośników procesorów i chipsetów Intela już wkrótce czeka miła niespodzianka. Według partnerów i współpracowników koncernu, ceny jego produktów kolejny raz zostaną obniżone już w lipcu.

Kolejne obniżki Intela już w lipcu

Majowa obniżka Intela

Ostatnia duża obniżka Intela miała miejsce 4 czerwca, poprzednia - w maju. Jest to wynikiem nie tylko wprowadzania na rynek nowych produktów ale także zaostrzająca się każdego miesiąca konkurencja z Advanced Micro Devices Inc. (AMD). Obie firmy od ponad roku rywalizują ostro na poziomie cen swoich procesorów, w efekcie doprowadzając do niemałych roszad. Przykładem może być niedawna decyzja firmy Dell, która dotychczas korzystała wyłącznie z produktów Intela - teraz w niektórych modelach serwerów montuje procesory AMD. Kolejnym powodem obniżki według niektórych analityków będzie wprowadzenie kolejnej rodziny procesorów Core 2 Duo.

Przedstawiciele Intela nie chcą na razie potwierdzić lub zaprzeczyć informacjom o lipcowej obniżce. "Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie ale rozumiem, że wszyscy zaczynają spekulować na ten temat. Intel często staje się celem plotek i spekulacji." - powiedział Nick Jacobs, rzecznik Intela w Singapurze. Tym razem źródła plotki wydają się być dosyć wiarygodne - są nimi przedstawiciele tajwańskich producentów podzespołów komputerowych, którzy jeżeli chodzi o informacje rynkowe są zazwyczaj najlepiej poinformowani - jako dostawcy gotowych produktów bazujących na układach na przykład Intela muszą dysponować wewnętrznymi informacjami na temat nadchodzących zmian aby dobrze przygotować kolejne oferty.

Najprawdopodobniej, jeżeli obniżka dojdzie do skutku, możemy się spodziewać szybkiej odpowiedzi AMD - szefowie firmy zapowiadali, że będą natychmiast reagować na każdy duży ruch konkurencji.

***

Zobacz także:

Barometr Cen: Procesory tanie jak nigdy dotąd

Intel ostro tnie ceny i zapowiada ofensywę