Kolejne opóźnienie Left 4 Dead

Oczekujący na grę Left 4 Dead po raz kolejny proszeni są o uzbrojenie się w cierpliwość. Znowu bowiem zapowiedziano opóźnienie gry.

Left 4 Dead pierwotnie miało się ukazać już na początku tego roku. Firmę tworzącą grę, Turtle Rock Studios, przejął Valve, a chwilę później pojawiła się informacja, iż tytułu należy spodziewać się pod koniec lata. W branży spekulowano, że to najprawdopodobniej chęć ulepszenia Left 4 Dead spowodowała to duże opóźnienie.

Teraz jednak po raz kolejny przełożono planowaną premierę gry. Tym razem informacje przekazał rosyjski wydawca gry, firma Akella. Na szczęście nie jest to już tak duże opóźnienie jak zapowiedziane w styczniu. Left 4 Dead należy się spodziewać najwcześniej na jesieni.

Left 4 Dead będzie drużynowym shooterem nawiązującym do filmowych horrorów. USA opanował niezwykle groźny wirus powodujący u ludzi dziwną mutację, zmieniającą ich w agresywne i niepohamowane istoty. Gracz wcieli się w jedną z kilku osób odpornych na chorobę. Jego zadaniem będzie wydostanie się z całkowicie opanowanego przez wirus miasta.