Kolejne oszustwo z użyciem kart płatniczych

Stołeczna policja zatrzymała na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa z wykorzystaniem podrobionych kart płatniczych. Oszuści wpadli przy jednym z bankomatów na warszawskiej Woli.

W sobotę około godziny 14:00 policjanci ze Śródmieścia zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy do bankomatu w hotelu przy Al. Jerozolimskich kilkakrotnie wkładali różne karty. 23-letni Shanid K. oraz 20-letni Waggas N. byli przy tym tak nerwowi, że wzbudzili zainteresowanie policjantów.

Funkcjonariusze, pełniący służbę po cywilnemu, podjęli obserwację podejrzanych osób. Mężczyźni podchodzili do każdego napotkanego bankomatu i próbowali podjąć z niego pieniądze. Tak dotarli na teren warszawskiej Woli, gdzie policjanci postanowili ich skontrolować.

Okazało się, że obywatele Wielkiej Brytanii posiadali przy sobie blisko 50 fałszywych kart kredytowych. Jak ustaliła policja zatrzymani przebywali na terenie Polski zaledwie od kilku godzin. Póki co, nie zostały jeszcze postawione żadne zarzuty, sprawa jest w toku.