Kolejne plotki na temat Pixel'a 5 - procesor Snapdragon 765G i niska cena detaliczna

Kolejne informacje wskazują, że Google Pixel 5 będzie średniakiem.

Google od wielu lat tworzy urządzenia pracujące pod kontrolą stworzonego przez siebie Androida. Nie da się ukryć, że sprzęt ten zawsze był niszowy. Produkty z rodziny Nexus, a obecnie Pixel zazwyczaj były drogie, a na rynku dało się znaleźć wiele innych, ciekawszych smartfonów w przystępniejszej cenie.

Kolejne plotki na temat Pixel'a 5 - procesor Snapdragon 765G i niska cena detaliczna

Źródło: pcworld.com

Wyniki sprzedażowe najnowszego Pixel'a 4 również nie napawają optymizmem, ponieważ Google nie zdecydowało się nawet na przedstawienie konkretnych danych.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 15.07.2021]

Wiele wskazuje na to, że wyszukiwarkowy gigant zmienia strategie i nie będzie już prezentować flagowych smartfonów w czwartym kwartale roku. Google Pixel 5 może być pierwszym urządzeniem zaprojektowanym według nowego planu wydawniczego.

Google Pixel 5 nie będzie bezpośrednim następcą Pixel'a 4 i Pixel'a 4 XL. Nowy model może zastąpić niżej pozycjonowanego Pixel'a 3a i jego większego brata - Pixel'a 3a XL. W zeszłym roku Google zdecydowało się na wprowadzenie przystępnych cenowo Pixel'i. Krok ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Smartfony te w przeciwieństwie do droższych modeli generują przychody i praktycznie nie mają konkurencji w swojej półce cenowej. Trudno znaleźć bowiem telefon za około 1500 zł z zapewnionymi aktualizacjami przez trzy lata.

Najnowszy Google Pixel 5 w celu obniżenia kosztów produkcji zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 765G zamiast flagowego Snapdragona 865 lub 865 Plus.

Według portalu 9to5Google nowy Pixel 5 zaoferuje procesor Snapdragon 765G z obsługą sieci 5G. Urządzenie wykorzysta tańszy modem Snapdragon X52.

Zastosowanie słabszego procesora nie powinno wpłynąć negatywnie na wydajność niezmodyfikowanego systemu operacyjnego Android. Dodatkowo Google może pozwolić sobie na świetną optymalizacje - jest producentem zarówno sprzętu, jak i oprogramowania.

Mimo zastosowania tańszego procesora Pixel 5 nadal będzie wyposażony w ekran ze 120 Hz częstotliwością odświeżania.

Cena startowa nowego, taniego Pixel'a 5 ma wynosić 599 dolarów. Obecnie Pixel 4 kosztuje co najmniej 799 dolarów.

Sprawdź, ile kosztuje Google Pixel 4.

Źródło: wccftech.com