Kolejne plotki o Diablo III

Co jakiś czas w mediach pojawiają się doniesienia o tym, że Blizzard może pracować nad kontynuacją jednego ze swoich największych hitów, czyli Diablo III. Tym razem pewne podejrzenia wzbudziło... Ogłoszenie o pracę.

Od lat wiemy, że jest nadzieja na ukazanie się Diablo III. Blizzard nigdy jednak tego nie potwierdził, ani temu nie zaprzeczył. Jedno jest pewne: fanów Diablo liczy się w milionach i pozostawienie takiego rynku na pastwę losu byłoby błędem.

Kolejne plotki o Diablo III

Blizzard przyzwyczaił nas jednak do tego, że błędy popełnia naprawdę rzadko. Czyżby zatem było coś na rzeczy? Już jakiś czas temu spekulowaliśmy w artykule pt. "Blizzard pracuje nad Diablo III?", że Blizzard może poszukiwać kogoś, kto zająć miałby się nowym MMO. Mogło być nim Diablo III. Teraz jednak twórca WoWa, znacznie konkretyzuje swoje ogłoszenie.

Blizzard pisze, że team pracujący wcześniej nad takimi tytułami jak Diablo i Diablo II poszukuje grafika. Wymagania jakie stawiane są przed kandydatami do doświadczenie w branży oraz znajomość rynku gier komputerowych.

Nie ulega wątpliwości, że wiadomość o produkcji Diablo III wstrząsnęła by rynkiem gier komputerowych. Na razie jednak fanom popularnego RPG pozostaje jeszcze poczekać.