Kolejne plotki o phablecie HTC, który ma konkurować z Samsungiem Galaxy Note

Kolejny raz przez sieć przewijają się doniesienia na temat nowego produktu w ofercie HTC. Firma zapowiedziała niedawno premierę wersji HTC One Mini, czyli pomniejszonego flagowca o nieco gorszej specyfikacji. Tym razem ma być zupełnie odwrotnie. HTC One Max ma być olbrzymią konkurencją dla Samsunga Galaxy Note.

Przez długi czas od premiery pierwszego iPada istniała wyraźna granica między smartfonami i tabletami. Dotykowe urządzenia działające zarówno pod kontrolą iOS, jak i Androida posiadają bardzo podobny system operacyjny i interfejs, ale kiedyś różniła je wyraźnie wielkość ekranu - przekątna około 4 cali dla smartfonów, około 10 cali dla tabletów.

Wraz z premierą pierwszego Samsunga Galaxy z linii Note granica ta zaczęła się zacierać. Wbrew wszelkim prognozom użytkownicy przyjęli urządzenia łączące w sobie cechy telefonu i tabletu z entuzjazmem i wytworzyła się nowa nisza urządzeń, które nazywane są czasem phabletami. Swoje trzy grosze w tej kwestii dorzuciło już LG, Samsung przygotowuje się do premiery trzeciej generacji Note’a, a ostatnio do stawki dołączyło Sony ze swoją nową Xperią Z Ultra.

Swoje urządzenie tego typu chce wyprodukować tajwański HTC. Nowy HTC One Max ma mieć ekran Full HD o przekątnej aż 5,9 cala i napędzać go ma potężny układ Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 2,3 GHz. Wedle doniesień portalu ePrice akumulator ma mieć pojemność 3300 mAh, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz aparat z technologią Ultra Pixel. Premiera tego modelu ma odbyć się już na wrześniowych targach IFA.

Warto też zaznaczyć, że HTC już próbowało swoich sił na rynku phabletów z modelem Butterfly, ale nigdy nie trafił on do szerszej dystrybucji i przeznaczony był głównie na rynki azjatyckie. Swoją wersję Butterfly wydała też amerykańska sieć Verizon pod nazwą Droid DNA. HTC One Max ma być przeznaczony już na wszystkie rynki, chociaż w krajach wschodnich spodziewana jest dodatkowa wersja z miejscem na dwie karty SIM.