Kolejne pogłoski o tańszym Xboksie 360

Jeden z tajwańskich producentów informuje, że Microsoft przygotowuje się do obniżenia cen konsoli Xbox 360 z 399 do 299 USD - donosi magazyn Digitimes.com. Obniżka miałaby ułatwić konkurowanie z PlayStation 3.

Tajwański oddział Microsoftu zaprzecza tym informacją twierdząc, że doszło do nieporozumienia - firma z Redmond po raz kolejny informuje, że nie ma zamiaru w najbliższym czasie obniżyć ceny swojej konsoli.

Cytowany przezhttp://Digitimes.com anonimowy informator jest jednak pewien swych informacji - sugeruje on, iż Microsoft negocjował ze swoimi partnerami obniżki cen podzespołów konsoli. Producenci ocenili ponoć, że są w stanie zaproponować koncernowi Gatesa ceny o 15-20% niższe. Jest to możliwe dzięki zwiększającym się zamówieniom i spadającemu udziałowi wadliwych części w całości produkcji.

Jeśli informacje napływające z Tajwanu okażą się prawdziwe, to w niedalekiej przyszłości konsola Xbox 360 z dołączonym zewnętrznym napędem HD-DVD może kosztować mniej, niż obecnie sama tylko konsola.