Kolejne pogłoski o telefonie z logo Apple'a

Wiadomości i plotki na temat wprowadzenia na rynek telefonów komórkowych sygnowanych przez firmę Apple pojawiają się regularnie od kilku lat. Tym razem serwisy donoszą o porozumieniu z firmą Softbank Corp. - trzecim największym operatorem komórkowym w Japonii, który przejął niedawno lokalny oddział Vodafone.

Obie firmy miały dojść do porozumieniu po spotkaniu Steve'a Jobsa i Masayoshi Sona, prezesa firmy Softbank. Pierwszym urządzeniem produkowanym przez obie korporacje ma być telefon komórkowy trzeciej generacji z możliwością odtwarzania muzyki pobranej z komputera. Dopiero w kolejnych modelach pojawiłby się bezpośredni dostęp do sklepu internetowego iTunes Music Store. Telefony mają być dostępne na rynku w przyszłym roku.

Softbank Corp. przedstawił dzisiaj oświadczenie, w którym zaprzecza tym pogłoskom. Szef Apple'a tradycyjnie odmawia komentarzy. Przypomnijmy jednocześnie, że Motorola produkuje już telefony komórkowe, które umożliwiają odtwarzanie muzyki pobranej z popularnego programu iTunes.