Kolejne szczegóły dotyczące Halo 3

W jednym z ostatnich komunikatów, firma Bungie Studios poinformowała o szczegółach dotyczących systemu rozgrywki multiplayer w Halo 3. Wiadomo m.in. że graczom oddana zostanie możliwość łączenia się w czteroosobowe drużyny za pomocą opcji Xbox Live lub System Link.

Zdaniem twórców, nowy tryb dla wielu osób ma jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozgrywkę. Członkom drużyny przypisane będą specjalne funkcje. Gracz pierwszy zostanie szefem całego teamu, podczas gdy drugi kontrolować będzie tzw. "arbitera". Gracze trzeci i czwarty przejmą kontrolę nad dwiema zupełnie nowymi postaciami: Ntho "Sraomem" oraz Usze "Tahamem".

Przedstawiciel Bungie Studios stwierdził, że nowy tryb jest bardzo dobrze przygotowany. Twórcy spędzili podobno wiele godzin na testach i było to dla nich niezapomniane doświadczenie. Ma być to jeden z najsilniejszych punktów całego Halo 3.

Obsługa nowego trybu ma być podobno bardzo prosta. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią opcję z menu i czekać na podłączenie się naszych znajomych. Kiedy to nastąpi, możemy przystępować do rozgrywki. Co ważne, to od nas zależeć będzie z iloma konkretnie graczami przyjdzie nam współpracować. Jak podają twórcy, minimalna liczba to jeden, a maksymalna - cztery.

Zainteresowanych większą ilością informacji na temat nowego trybu odsyłam do oficjalnej strony gry Halo 3.