Kolejne układy Snapdragon zadowolą wielbicieli konsol do gier

Firma Qualcomm przedstawiła możliwości następnej generacji mobilnych układów Snapdragon. Co istotne, mają one być nawet o 23% szybsze od konkurencyjnych układów Cortex-A15 oraz zdolne do zapewnienia "jakości gier na poziomie oferowanym przez konsole".

Fragment prezentacji przedstawiający możliwości nowych układów Snapdragon (źródło: mobiletechworld.com)

Fragment prezentacji przedstawiający możliwości nowych układów Snapdragon (źródło: mobiletechworld.com)

Polecamy:

Zobacz też:

Z przedstawionej przez Qualcomm prezentacji wynika, że nowa generacja mobilnych układów SoC Snapdragon będzie zbudowana w oparciu o 28-nanometrową architekturę o kodowym oznaczeniu "Krait". Chipy, które mają nosić oznaczenia MSM8270, MSM8930, MSM8960 i APQ8064, będą oferowały jedno-, dwu- lub czterordzeniowe CPU oraz zegary sięgające poziomu 2,5 GHz.

Dzięki architekturze "Krait" nowe układy powinny być szybsze od poprzedniej generacji "Snapdragonów" nawet o 5 razy (jeżeli chodzi o moc obliczeniową CPU; do 4 razy w przypadku możliwości układu graficznego). Mają ponadto pozwalać na bezproblemowe wyświetlanie obrazu w jakości 1080p, rejestrowanie i odtwarzanie obrazu 3D oraz wykonywanie 20-megapikselowych zdjęć. Co więcej, będą oferowały modem LTE/3G, moduły Wi-Fi, GPS i Bluetooth oraz tuner FM.

Przedstawiciele amerykańskiej firmy przekonują także, że ze względu na wysoką wydajność GPU, zapewnią użytkownikowi obsługę podobnej jakości gier jak . Warto też wspomnieć, że w porównaniu do konkurencyjnych układów Cortex-A15, cechować się będą nawet o 23% większą wydajnością przy znaczącym zmniejszeniu apetytu na energię (do 47%).

Qualcomm planuje jeszcze w tym kwartale wysłać do swoich partnerów próbne układy 3G/LTE MSM8960. Pierwsze urządzenia z nich korzystające powinny się więc pojawić na rynku na początku przyszłego roku.