Kolejne układy Snapdragon zadowolą wielbicieli konsol do gier

Firma Qualcomm przedstawiła możliwości następnej generacji mobilnych układów Snapdragon. Co istotne, mają one być nawet o 23% szybsze od konkurencyjnych układów Cortex-A15 oraz zdolne do zapewnienia "jakości gier na poziomie oferowanym przez konsole".

Fragment prezentacji przedstawiający możliwości nowych układów Snapdragon (źródło: mobiletechworld.com)

Polecamy:

Zobacz też:

Z przedstawionej przez Qualcomm prezentacji wynika, że nowa generacja mobilnych układów SoC Snapdragon będzie zbudowana w oparciu o 28-nanometrową architekturę o kodowym oznaczeniu "Krait". Chipy, które mają nosić oznaczenia MSM8270, MSM8930, MSM8960 i APQ8064, będą oferowały jedno-, dwu- lub czterordzeniowe CPU oraz zegary sięgające poziomu 2,5 GHz.

Dzięki architekturze "Krait" nowe układy powinny być szybsze od poprzedniej generacji "Snapdragonów" nawet o 5 razy (jeżeli chodzi o moc obliczeniową CPU; do 4 razy w przypadku możliwości układu graficznego). Mają ponadto pozwalać na bezproblemowe wyświetlanie obrazu w jakości 1080p, rejestrowanie i odtwarzanie obrazu 3D oraz wykonywanie 20-megapikselowych zdjęć. Co więcej, będą oferowały modem LTE/3G, moduły Wi-Fi, GPS i Bluetooth oraz tuner FM.

Zobacz również:

  • Snapdragon 898 może rozczarować. Wszystko przez jedną rzecz

Przedstawiciele amerykańskiej firmy przekonują także, że ze względu na wysoką wydajność GPU, zapewnią użytkownikowi obsługę podobnej jakości gier jak konsole. Warto też wspomnieć, że w porównaniu do konkurencyjnych układów Cortex-A15, cechować się będą nawet o 23% większą wydajnością przy znaczącym zmniejszeniu apetytu na energię (do 47%).

Qualcomm planuje jeszcze w tym kwartale wysłać do swoich partnerów próbne układy 3G/LTE MSM8960. Pierwsze urządzenia z nich korzystające powinny się więc pojawić na rynku na początku przyszłego roku.