Kolejne urządzenia HTC One z Androidem 4.4 KitKat. Jak na razie tylko w Malezji

Oddział HTC w Malezji na swoim facebookowym profilu zamieścił informację dotyczącą aktualizacji smartfonu HTC One Mini i HTC One Max do najnowszej wersji Androida 4.4 KitKat.

Wedle ostatnich zapowiedzi Android 4.4 KitKat i nowa nakładka Sense miały trafić na smartfon HTC One Mini oraz phablet HTC One Max odpowiednio w marcu i kwietniu. Patrząc jednak na profil malezyjskiego oddziału HTC wygląda na to, że aktualizacja trafiła przynajmniej do części użytkowników posiadających telefony pochodzące z tamtego regionu. Doczekał się jej nawet wariant telefonu HTC One obsługujący dwie karty SIM. Taka rychła premiera to dość spore zaskoczenie.

Aktualizacja udostępnia użytkownikom innych urządzeń z rodziny HTC One te same nowości, jakie znalazły się na pokładzie flagowego modelu po aktualizacji. Zmieniła się między innymi nieco kolorystyka nakładki Sense UI, a zielony kolor został w wielu miejscach, jak np. ikonce baterii na pasku powiadomień, zastąpiony białym. Ulepszono też szyfrowanie pamięci, poprawiono obsługę wielozadaniowości i włączono wsparcie emotek Emoji w systemowej klawiaturze ekranowej.

Zobacz również:

  • Android Jelly Bean bez Usług Google Play
Kolejne urządzenia HTC One z Androidem 4.4 KitKat. Jak na razie tylko w Malezji

Trzeba oczywiście pamiętać, że aktualizację Androida rzadko kiedy otrzymują w tym samym czasie użytkownicy z całego świata. Klientom z Polski i innych regionów, w których KitKat dla najmniejszego i największego urządzenia z rodziny One nie jest jeszcze dostępny, pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Można oczywiście szukać zmodyfikowanej paczki z aktualizacją na własną rękę, np. na forum XDA Developers, ale wgranie jej na urządzenie z innego regionu niż malezyjski może skutkować utratą gwarancji.

źródło: justaboutphones.com