Kolejne zdjęcia nagich celebrytek w sieci

Na początku września wyciekły nagie zdjęcia wielu znanych z ekranów postaci - na liście "ofiar" znalazły się m.in. Jennifer Lawrence, Rihanna, czy Scarlett Johansson. Tym razem lista nazwisk jest nieco mniejsza, ale i tak spora.

Poprzedni wyciek doczekał się nazwy "The Fappening" (co jest słowem utworzonym z dwóch innych - "fap", czyli potocznego określenia masturbacji oraz "happening"), więc ten ochrzczony został po prostu "The Fappening 2". Nagie zdjęcia ukazują Kim Kardashian, Vanessę Hudgens, Mary-Kate Olsen, Leelee Sobieski a także kolejne fotki Jennifer Lawrence. O ile wiadomo, że poprzednie zdjęcia wyciekły przez dziurawe systemy chmury, o tyle nie jest jeszcze pewne, w jaki sposób nowa partia trafiła na 4Chan i Reddit (skąd już zostały usunięte).

Vanessa Hudgens

Vanessa Hudgens

Ten ostatni serwis poszedł o krok dalej i nie tylko usunął nagie zdjęcia aktorek (i przedstawicielek innych profesji), ale również zablokował wszystkich użytkowników, którzy je udostępniali. Zanim do tego doszło, wg wstępnych szacunków fotki obejrzało ponad 250 milionów użytkowników z całego świata. Jak na razie nie wiadomo, skąd internauta (internauci?) weszli w posiadanie prywatnych zdjęć, zaś same celebrytki jak na razie nie skomentowały sprawy.