Kolejne zmiany w przeglądarce Edge - nowy wygląd Fluent Design

Microsoft zabiera się za kolejną aktualizację przeglądarki Edge. Nadchodzi czas na aktualizację wyglądu.

Microsoft przygotowuje się do kolejnej dużej aktualizacji systemu operacyjnego Windows 10. Tym razem nie chodzi o nowe funkcje, a odświeżenie wyglądu oprogramowania.

Windows 10 Fluent Desing
Źródło: windowslatest.com

Windows 10 Fluent Desing

Źródło: windowslatest.com

Nowy wygląd został po raz pierwszy zaprezentowany w marcu tego roku w systemie operacyjnym Windows 10X przeznaczonym do modułowych komputerów przenośnych z wieloma ekranami.

Fluent Design - nowy język stylistyczny wkracza powoli do aplikacji Win32. Pierwszym programem, który otrzyma nowy wygląd interfejsu jest przeglądarka Microsoft Edge oparta na silniku Chromium.

Wcześniej informowaliśmy o podobnych zmianach w niezwykle popularnym obecnie narzędziu do wideorozmów - Microsoft Teams.

Gigant z Redmond uważa, że język stylistyczny Fluent Design ułatwi poruszanie się po systemie operacyjnym Windows 10.

Firma odchodzi od płaskich i monochromatycznych ikon o kanciastych kształtach na rzecz lekko zaokrąglonych logotypów z większą głębią, które są czytelne niezależnie od ustawionego motywu.

Windows Edge przed i po odświeżeniu
Źródło: windowslatest.com

Windows Edge przed i po odświeżeniu

Źródło: windowslatest.com

Jak widać na powyższym zrzucie ekrany zmiany są kosmetyczne i na pierwszy rzut oka niezauważalne. Microsoft zaokrąglił rogi ikonek. Całość została przygotowana tak, aby jak najlepiej wyglądała na ekranach o wysokich rozdzielczościach. Na podobny ruch zdecydowało się ostatnio Apple podczas wprowadzenia systemu operacyjnego macOS Big Sur (zapoznaj się z recenzją).

Microsoft planuje użycie zaokrąglonych ikon we wszystkich elementach stylistycznych. W kolejnych aktualizacjach firma przeprojektuje wygląd ustawień przeglądarki.

W chwili obecnej nie wiemy, kiedy gigant z Redmond zdecyduje się dużą aktualizację Windowsa 10, która wprowadzi Fluent Desing w obrębie całego systemu. W sieci plotkuje się o drugiej połowie 2021 roku, ale brakuje szczegółów.

Fluent Design
Źródło: windowslatest.com

Fluent Design

Źródło: windowslatest.com

Do tej pory Microsoft poza Edge zaktualizował Teams, Groove Music, Mail oraz Kalendarz.

Źródło: windowslatest.com