Kolejni dostawcy komponentów dla iPada 3. W trosce o klienta

Serwis DigiTimes.com poinformował, że Apple poszerzyło łańcuch dostawców komponentów dla iPada 3 o kolejne tajwańskie firmy. Decyzja ta ma pozytywnie wpłynąć na strukturę kosztów związanych z produkcją nowego tabletu.

Z informacji podanych przez źródła, do których dotarł serwis DigiTimes.com wynika, że Apple poszerzyło łańcuch dostawców komponentów dla iPada 3 o kolejne tajwańskie firmy: Novatek Microelectronics, Richtek Technology, Capella Microsystems i Integrated Memory Logic.

Apple ma nadzieję, że dzięki temu posunięciu pozytywnie wpłynie na strukturę kosztów związanych z produkcją następnej generacji iPada.

Zobacz również:

  • Black Friday w Avans - najlepsze oferty, ogromne przeceny [26.11.2021]
  • Recenzja: iPad mini 2021

Doniesienia, że firma z Cupertino planuje wykorzystać w iPadzie 3 cechujący się dużą rozdzielczością wyświetlacz "retina display" sugerują bowiem, iż jego produkcja może być droższa od dotychczasowych modeli. Poprzez zaangażowanie nowych dostawców Apple próbuje więc znaleźć sposób na uniknięcie obarczenia zwiększonymi kosztami swoich klientów.

Niestety obecnie data premiery iPada 3 nie jest znana. Część obserwatorów rynku twierdzi, że może ona mieć miejsce jeszcze w tym roku, natomiast pozostali są bardziej sceptyczni w tym zakresie.

Warto też dodać, że zdaniem serwisu DigiTimes.com Apple zaangażowało także kolejnych dostawców pamięci flash (m.in. firmę Macronix International) dla nowych MacBooków Air.