Kolejni giganci wycofują się z Libra Association

Mastercard, Visa, eBay oraz Stripe poszły w ślady PayPal i wycofały się z zarządzania kryptowalutą Libra. Z jakich przyczyn i co na to Facebook?

PayPal wycofał się z Libra Association tydzień temu. Nikt chyba nie spodziewał się, że kolejne rezygnacje przyjdą tak szybko - a tymczasem jedne z największych marek poszły w jego ślady. Mastercard, Visa, eBay oraz Stripe zastosowały tą samą taktykę: zadeklarowały, że będą wspierać kryptowalutę, jednak muszą skupić się na swoich własnych projektach. Oczywiście nie wyjaśniono, jakie to projekty, jednak Visa poinformowała o tym, o czym mówiło się dotąd nieoficjalnie: "Libra Association nie jest w stanie zaspokoić wymagań stawianych przez prawo i przepisy". Mówiąc bardziej kolokwialnie - wydaje się to podejrzanym interesem.

David Marcus, jednak z osób odpowiedzialnych za rozwój Libry, podziękował wszystkim za dotychczasowy udział w projekcie i zadeklarował, że gdy przepisy dokładnie określą status kryptowaluty na świecie, powita odchodzących z otwartymi ramionami. Mark Zuckerberg ma 23 października wyjaśnić przedstawicielom amerykańskiego ministerstwa finansów plany związane z wypuszczeniem Libry, ponieważ mają oni liczne uwagi i zastrzeżenia co do tego projektu. Pomimo tych wszystkich zawirowań, Facebook nie wycofuje się z planów wystartowania z nią w przyszłym roku.