Kolejny Apple iPad Mini będzie bardzo cieniutki

Jeżeli najświeższe doniesienia na temat tabletu Apple iPad Mini 3 są prawdziwe, czeka nas premiera niewiarygodnie smukłego urządzenia.

Co kilka dni pojawiają się spekulacje na temat smartfona iPhone 6. Dzisiaj, aby nieco od nich odpocząć, podzielę się z Wami informacjami na temat kolejnego iPada Mini. Ich źródłem są chińskie serwisy, które donoszą, że:

- nowy iPad Mini ma być cieńszy o 30%

- w jego nazwie pojawić ma się słowo "Air"

- "sercem" urządzenia będzie układ A8 produkowany przez firmę TSMC

Obecny na rynku iPad Mini 2 cechuje grubość 7,5 milimetra. Jeżeli jego następca miałby być o 30% cieńszy, oznaczałoby to, że w jego przypadku mielibyśmy do czynienia z grubością wynoszącą zaledwie 5,25 milimetra. To bardzo wyśrubowany wynik, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że najcieńszym małym tabletem dostępnym na rynku jest Samsung Galaxy Tab S 8.4, którego grubość wynosi 6,6 mm.

iPad Pro

Dodatkowo chińskie serwisy podzieliły się informacjami na temat 12,9-calowego iPada. Wynika z nich, że Apple walcząc z chińskimi producentami tabletów oraz Samsungiem zamierza wzbogacić swoją ofertę takim urządzeniem. Jego premiera miałaby jednak mieć miejsce dopiero w przyszłym roku.