Kolejny Colin również na PC

Choć Codemasters zapowiadało produkcję nowej gry firmowanej przez Colina McRae w maju, to do dziś nie było wiadomo czy tytuł ukaże się na PC. Posiadacze "blaszaków" mogą jednak odetchnąć z ulgą...

Kolejny Colin również na PC
Firma poinformowała, że najnowsza część doskonałych wyścigów samochodowych pojawi się pod nazwą DIRT: Colin McRae Off-Road. Pierwotnie planowano zatytułować ją Colin McRae Rally 2007.

Zmiana nazewnictwa ma swój określony cel. Tytuł ma podkreślić, że tym razem wirtualni kierowcy rajdowi będą mieli do czynienia z wyścigami typu off-road, czyli szaleńczą jazdą w kurzu, błocie etc. Wystarczy powiedzieć, że główną atrakcją mają być kręte trasy górskie (Hill Climb) czy rallycross.

Kolejny Colin również na PC
W grze nie zabraknie również wyścigów o nieco większym zasięgu. Zapowiadane są m.in. imprezy europejskie, międzynarodowe i globalne, na najpopularniejszych trasach z całego świata. Gracze będą mogli rywalizować w takich klasach jak 2WD, 4WD, Classic oraz RWD. Pojawi się również tryb multiplayer.

Nie zabraknie oczywiście nowych, sygnowanych autentycznymi znakami firm, wozów (np. Mitsubishi Lancer Evolution IX).

DIRT: Colin McRae Off-Road będzie przeznaczony na platformę PC oraz konsole nowej generacji: PS3 i X360. Premiera w przyszłym roku.