Kolejny HTC One być może zaoferuje zoom optyczny

Firma HTC zamierza skupić się na zwiększeniu możliwości fotograficznych przyszłych smartfonów. Co ważne, na szczęście nie chodzi tutaj o zwiększanie liczby pikseli, ale o optykę.

HTC One M8 dysponuje aparatem wyposażonym w matrycę BSI (technologia Ultrapixel, przekątna 1/3 cala) o rozdzielczości 4.1 megapiksela oraz drugim aparatem odpowiadający za rejestrację głębi, dzięki czemu już po wykonaniu zdjęcia mamy możliwość wyostrzenia jego wybranego elementu (co ważne, nie jest to robione programowo, czyli poprzez „składanie” wielu zdjęć). Niestety w porównaniu do poprzednika, HTC One M7, nowy smartfon nie oferuje optycznej stabilizacji obrazu. O tym, jak radzą sobie oba te urządzenia w zakresie rejestrowania filmów przekonacie się oglądając poniższy film:

HTC stawia na optykę

Mający ogromny wpływ na rozwój fotograficznych możliwości smartfonów HTC Symon Whitehorn udzielił kilka dni temu interesującego wywiadu, z którego dowiadujemy się, że jego firma zamierza w najbliższej przyszłości skupić się na rozwoju optyki. Wedle jego deklaracji smartfony HTC w ciągu 12-18 miesięcy powinny zaoferować obiektywy pozwalające na zoom optyczny. Oznacza to więc, że być może rozwiązanie to zostanie udostępnione wraz z następcą HTC One M8.

Zobacz również:

  • Inteligentne okulary od Xiaomi jak z Mission Impossible
  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!