Kolejny Mac mini? Nie, to AOpen!

Znany tajwański producent elektroniki, AOpen, na początku listopada wprowadzi do sprzedaży "peceta", który wygląda jak bliźniak Maca mini firmy Apple. Niewielki komputer z zasilaczem o mocy zaledwie 65 W zbudowano w oparciu o energooszczędne procesory Intela.

AOpen mini PC

AOpen mini PC

Pierwszego listopada bieżącego roku AOpen rozpocznie sprzedaż "klonu" Maca mini o nazwie mini PC. Komputer w wersji napędzanej procesorem Celeron M o częstotliwości taktowania 1,4 GHz ma kosztować 609 dolarów, natomiast za wariant droższy - z Pentium M 1,7 GHz - zapłacimy już 788 dolarów.

Obudowa maszyny ma wymiary zaledwie 165 x 165 x 51 milimetrów. Co ciekawe, wykorzystano w niej zasilacz o mocy 65 W i tylko jeden wiatrak, włączający się tylko w razie potrzeby.

Mini PC domyślnie wykorzystywać będzie Windows XP Home Edition. Firma nie wyklucza jednak, że pojawią się wersje pracujące po kontrolą Linuksa.

Zgodnie z doniesieniami komputer wykorzystuje chipset Intel 915GM, ma mieć wbudowaną nagrywarkę DVD, dysk twardy SATA Seagate Barracuda 7200.9, gigabitową kartę sieciową, kartę Wi-Fi 802.11a/b/g, przynajmniej jedno złącze FireWire i dwa USB 2.0.


Zobacz również