Kolejny MacBook z Apple Silicon w siperniu! Który model?

Najnowsze plotki sugerują, że jedne z nowych MacBooków zaprojektowanych specjalnie z myślą o chipie Apple Silicon zostanie zaprezentowany w wakacje. O jakim modelu mowa?

Nie od dziś wiemy, że Apple przygotowuje obecnie zupełnie nowe modele MacBook Pro oraz MacBook Air. Komputery zostały całkowicie przeprojektowane, aby czerpać jak najwięcej korzyści z autorskich układów Apple Silicon.

MacBook Pro 13

MacBook Pro 13

Liczyliśmy, że procesory Apple drugiej generacji oraz nowy MacBook Pro zostaną zaprezentowane na konferencji deweloperskiej WWDC 2021 na początku czerwca. Niestety tak się nie stało, a my zastanawiamy się, kiedy Apple ujawni nadchodzące laptopy.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
  • Już dzisiaj można spróbować MacOS Sonoma. Sprawdzamy, jak to zrobić

Według jednego z przecieków w najbliższym okresie czasu niedobór podzespołów przestanie być istotnym problemem, a Apple na początku sierpnia zaprezentuje nowy model laptopa. Premiera ma odbyć się w pierwszym tygodniu sierpnia 2021 roku.

LeaksApplePro przekazał, że premiera MacBooka Pro została ustalona na 31 tydzień 2021 roku. Oznacza to, że sprzęt powinien zostać zaprezentowany 2-8 sierpnia 2021 roku. Źródło przecieku zastrzega jednak, że w związku z obecną sytuacją na rynku (niedobór podzespołów) premiera może ulec przesunięciu.

Spodziewamy się, że w sierpniu Apple zaprezentuje nowego MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 14 cali. Będzie to mniejszy z dwóch modeli. Później do portfolio trafi również 16 calowy MacBook Pro, który zastąpi obecne modele oparte na procesorach Intel 9 generacji.

Więcej informacji o MacBooku Pro znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Źródło: wccftech.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: