Kolejny Wolfenstein w produkcji

W sieci pojawiły się informacje mówiące o tym, że Raven Software pracuje nad najnowszym projektem sygnowanym nazwą Wolfenstein. Shooter ma trafić na zachodni rynek już w przyszłym roku. Produkt trafi w pierwszej kolejności na komputery osobiste i konsolę Xbox 360. Nie wiadomo czy ukaże się na innych platformach.

Studio Raven Software to prawdziwy weteran wśród fanów gier komputerowych. Ekipa ma na swoim koncie takie hity jak Soldier of Fortune czy Quake IV. Wkrótce do tego zestawu ma dołączyć najnowszy Wolfenstein.

Niestety, jak na razie niewiele wiadomo o projekcie. Strzępki informacji, jakie udało się nam znaleźć wskazują, że w grze pojawi się postać kobieca. Zdziwieni? My również. Czas się jednak przygotować, bo swój udział w projekcie potwierdziła już aktorka Carrie Coon. Kobieta zdecydowała się nawet opowiedzieć o swoich wrażeniach przy nagraniach: "Musiałam biegać z wielką giwerą i udawać, że jestem zabójczynią. Następnie atakowałam jakieś ciała przypominające zwłoki. Na pewno długo tego nie zapomnę".

Czy Wolfenstein da nam możliwość zabawy kolejną twardą kobietą pokroju Lary czy Bloodrayne? Zobaczymy. Póki co wiadomo, że gracz będzie mógł wcielić się poczciwego dobrego B.J. Blazkowicza. Czekamy na więcej informacji.