Kolejny atak na użytkowników serwisu Twitter

Cyberprzestępcy znowu zaatakowali użytkowników serwisu mikroblogowego Twitter. Tym razem namawiali do wejścia na stronę zawierającą rzekomo bardzo interesujący film.

Serwis Twitter ostrzegł w sobotę swoich użytkowników przed wiadomościami zawierającymi link rzekomo prowadzący do bardzo interesującego filmu. Co prawda po jego kliknięciu otwierała się strona juste.ru, na której widoczny był film pochodzący z YouTube, lecz niestety była to tylko przykrywka dla ukrytego procesu, a mianowicie uruchomienia zawierającego złośliwy kod pliku PDF, który infekował komputer niczego nie podejrzewającego internauty szkodliwym programem o wzbudzającej zaufanie nazwie "System Security".

Warto dodać, że serwisy społecznościowe cieszą się ostatnio coraz większym zainteresowaniem cyberprzestępców. W Twitterze dodatkowym elementem sprzyjającym rozsyłaniu niebezpiecznych linków jest natomiast ograniczenie liczby znaków w wiadomościach do 140. Wiele osób więc często skraca swoje wypowiedzi do krótkich linków jak TinyURL lub UR.LC i komentarza.