Kolejny atak phishingowy na użytkowników Allegro. Cyberprzestępcy naciągają na "zablokowane konto"

W skrzynkach pocztowych zaczęły się pojawiać wiadomości mające podobno pochodzić od Grupy Allegro. W żadnym wypadku nie klikajcie w podany link.

Polscy internauci zostali wzięci na celownik przez cyberprzestępców próbujących swoich sił w ataku phishingowym. Na nasze skrzynki masowo zaczęły napływać wiadomości mające ponoć pochodzić od Grupy Allegro. Został im nadany tytuł "Twoje Konto w Allegro.pl Zostało Zablokowane", natomiast ich treść przedstawia się następująco:

Drogi Użytkowniku!

Najprawdopodobniej ktoś chciał włamać się na Twoje konto w serwisie allegro.pl

Aby do tego nie dopuścić tymczasowo zablokowaliśmy Twoje konto.

Należy udać się pod Adres http://www.odblokuj-alIegro.xn.pl

Aby w pełni bezpiecznie odzyskać swoje konto

Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.

Z Poważaniem Grupa Allegro

E-mail ten pochodzi z adresu powiadomienia@allegro.pl (oczywiście został tak spreparowany, aby wzbudzić nasze zaufanie) i jak widać, w odróżnieniu od wielu tego typu wiadomości, jest napisany całkiem poprawną polszczyzną. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy klikać podany URL, gdyż uruchomimy w ten sposób złośliwy aplet Javy.

Oczywiście to nie pierwsze tego typu zagrożenie próbujące wyciągnąć dane użytkowników Allegro. Serwis aukcyjny prosi, aby w przyszłości wszelkie podejrzane e-maile z nim związane przesyłać dalej na adres phishing@allegro.pl.


Zobacz również