Kolejny ciekłokrystaliczny gigant

Niedawno 40-calowy monitor LCD zaprezentował Samsung. Teraz w jego ślady idą także inni producenci. Pierwszym z nich jest NEC, który wprowadził do swojej oferty wyświetlacz LCD40000.

Kolejny ciekłokrystaliczny gigant

Ekran tego monitora ma przekątną aż 40 cali, co czyni z niego idealne narzędzie do przekazywania informacji wszędzie tam, gdzie wymagana jest prezentacja obrazu czytelnego z dużej odległości – a więc na dworcach, lotniskach, w centrach handlowych, na targach i w instytucjach finansowych. Urządzenie charakteryzuje się rozdzielczością WXGA (1280x768 pikseli, format 15:9) i oferuje szeroki kąt widzenia – 170 stopni w poziomie i w pionie. Gwarancją wysokiej jakości obrazu jest jasność na poziomie 450 cd/m2 i kontrast o współczynniku aż 600:1. Na uwagę zasługuje też niezwykle krótki czas reakcji matrycy – 25 ms. To wynik lepszy niż w wypadku większości monitorów biurkowych.

NEC LCD4000 został wyposażony m.in. w technologię CableComp, dzięki której możliwe jest wykorzystywanie kabli sygnałowych o długości nawet 100 metrów i to bez konieczności stosowania dodatkowych wzmacniaczy sygnału. Monitor może być sterowany pilotem, ale również za pośrednictwem opartego na protokole DDC/CI programu NaViSet. Umożliwia on regulację wszystkich parametrów monitora z poziomu systemu Windows za pośrednictwem klawiatury i myszki.

Monitor wyposażony jest w złącza Composite Video i S-Video, dzięki czemu sprawdzi się również jako element kina domowego.

Pobór mocy monitora NEC LCD4000 wynosi 235W, w trybie uśpionym – poniżej 5W. Wymiary monitora bez podstawki to 949 x 605 x 141 mm, z podstawką – 949 x 644 x 311 mm (szer. x wys. x głęb.). Waga bez podstawki wynosi 26 kg, z podstawką – 27,5 kg. Monitor jest dostępny w ofercie polskiego przedstawicielstwa NEC/Mitsubishi. Jego cena wynosi około 40 tys. PLN brutto. Istnieje możliwość dokupienia opcjonalnych głośników.

Więcej informacji:

http://www.nec.pl