Kolejny cyber-pedofil zatrzymany

Po prowokacji jednego z reporterów "Wiadomości" (TVP), zatrzymano 29-letniego mężczyznę, który chciał uwieść 14-letnią dziewczynkę. Przy tej okazji należy po raz kolejny zadać sobie pytanie o bezpieczeństwo dzieci w Internecie.

Prowokację przeprowadził reporter "Wiadomości", Michał Tracz. Dziennikarz wcielił się w sieci w czternastolatkę i ku swojemu zaskoczeniu, wystarczyło zaledwie dwadzieścia minut by zwabić na siebie uwagę pedofila.

Podejrzanym okazał się 29-letni Konrad T. z Warszawy. Obecnie trwają czynności dochodzeniowe mające ustalić czy mężczyzna posiadał jakieś niedozwolone treści z udziałem nieletnich na swoim komputerze.

Zobacz również:

  • Recenzja: Przynęta na pedofili - Recenzja dokumentu „Złapani w sieci”
  • Katastrofalne skutki - jedna ze światowych giełd kryptowalut zaatakowana
  • Nowa oferta Lidla: zabawki w niskich cenach!

O tym, że dzieci narażone są na ataki pedofilów słyszymy już nie pierwszy raz. Jednak czy dorośli robią wszystko by ochronić swoje pociechy przez potencjalnym niebezpieczeństwem? Wygląda na to, że niezupełnie.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS, internetową pedofilię jako zagrożenie dla swojego dziecka wymienia jedynie co piąty internauta, który ma w domu dziecko korzystające z Internetu. Co gorsza, jedynie co dziesiąty orientuje się z kim dokładnie jego dziecko nawiązuje wirtualne znajomości.

Z pewną pomocą ma przyjść rodzicom nowe prawo. Ministerstwo Sprawiedliwości chce karać za każdą próbę uwiedzenia osoby poniżej 15 roku życia i nakłaniania ją do stosunku seksualnego. Ponadto, nielegalne mają być również wszystkie próby nawiązywania kontaktów w celach pedofilskich z osobami małoletnimi za pośrednictwem Internetu i dążenie do spotkania z nimi.